Pateicoties šiem 5 trikiem Tava veļasmašīna vienmēr būs kā jauna

Pateicoties šiem 5 trikiem Tava veļasmašīna vienmēr būs kā jauna

Es vēl atceros tos laikus, kad mājās man nebija veļasmašīnas- automāta. Pusautomātiskā, rokas mazgāšana — tas viss bija neērti un ne tik ātri, kā tagad. Iegādājoties automātisko veļasmašīnu es, kā arī daudzi, saņēmu patiesu baudu no veļas mazgāšanas. Un pāris gadus, vienkārši izbaudu tās nevainojamo darbu! Bet, ar laiku sāku just nepatīkamu smaku no veļasmašīnas cilindra. Arī ūdeni uzsildīt tā sāka daudz sliktāk, kas ietekmēja mazgāšanas cikla laiku, kā arī palielināja elektroenerģijas patēriņu. Tas viss, protams, mani apbēdināja, bet, izpētījusi šo problēmu, es sapratu — ir pienācis laiks tīrīt!

Kā attīrīt veļasmašīnu

Labi izpētot instrukciju un noskatoties dažādus video, kā attīrīt veļasmašīnu-automātu no netīrumiem, es pārliecinājos, ka tīrīšana nepieciešama praktiski visiem mašīnas elementiem : no cilindra iekšpuses līdz noteces ltram. Mūsu redakcija ir sagatavojusi Tev 5 nevainojamus trikus, un veļasmašīnas netīrumi vairs nebūs Tev problēma. Ātri, tīri un ļoti ērti!

Mašīnas durtiņas

Pēc mazgāšanas slapjas ir ne tikai drēbes, bet arī mašīnas durtiņas. Centieties vienmēr turēt mašīnu atvērtu, jo augsta mitruma dēļ tajā nerastos pelējums.

Blīvēšanas gumija

Blīvēšanas gumijā mīl uzkrāties netīrumi un pelējums, tāpēc to vajag īpaši cītīgi iztīrīt. Izdarīt to var ar jebkuru tīrīšanas līdzekli vai sodu. Ja Tavā mašīnā ir uzkrājies pārāk daudz pelējuma, kas arī izdala nepatīkamu smaku, ir nepieciešams izmantot stipras iedarbības tīrīšanas līdzekli. Tomēr jāatzīmē, ka izmantot hlora bāzes līdzekļus pārāk bieži nebūtu vēlams, tas var novest pie gumijas deformācijas. Lai tīrītu uz sūkļa uzliec nedaudz izvēlētā līdzekļa. Uzmanīgi pavelc gumiju uz savu pusi un noslauki metāla korpusa daļu. Tādā pašā veidā, iztīri pašu gumiju. Uzmanies un nevelc gumiju pārāk stipri, lai nesabojātu to!

Cilindra tīrīšana no kaļķakmens

Lai noņemtu minerālu nogulsnes no sildelementa un cilindru no kaļķakmens, var ar vienkāršu, bet iedarbīgu metodi, un par mazu naudu. Kaļķakmens sastāv no magnija un kalcija sāļiem, lai iedarbotos uz to vajag ar organiskām vai neorganiskām skābēm. Un tādas skābes ir katrā mājā. Palīgā Tev nāks parastais etiķis vai citronskābe. Vieglākā metode ir izmantot citronskābi. Tev vajadzēs 1 līdz 6 paciņas citronskābes. Tieši cik daudz iebērt citronskābi ir atkarīgs no veļas mašīnas apjoma un piesārņotības pakāpes. Ieber citronskābi mazgāšanas pulvera nodalījumā un palaid mašīnu ar maksimālo temperatūru un darbības laiku.

Konteinera tīrīšana

Izvelc konteineri, rīkojies saskaņā ar instrukciju savam veļasmašīnas modelim. Atbrīvojies no veciem pulvera atlikumiem , izmantojot jebkuru tīrīšanas līdzekli, tad izslauki nodalījumu tīru. Lai noņemtu rūsas aplikumus, izmanto etiķa un dzeramās sodas maisījumu. Iemērc konteineri šajā šķīdumā un atstāj to uz 30 minūtēm, bet labāk uz pāris stundām.

Noteces ltra tīrīšana

Ja stipri aizlaist ltru, mašīna agri vai vēlu atteiksies nolaist ūdeni, kura dēļ tas ies uz augšu un var izlauzties ārpusē. Par laimi, tīrīt veļasmašīnas ltru ir ļoti viegli. Lai to izdarītu, atver piekļuvi ltram. Viņš parasti atrodas korpusa apakšā. Tomēr, pirms atskrūvēt vāciņu, uzklāj uz grīdas dvieli un noliec zem noteces trauku ūdens savākšanai. Atskrūvē vāciņu pretēji pulksteņrādītāja virzienam un izņem no atveres sakrājušos gružus un netīrumus: tās var būt monētas, mati, vilna, zobu bakstāmie un citi smalkumi. Noslauki atveri, aizver to un uzliec dekoratīvo vāku. Ievēro šos vienkāršos norādījumus, un Tava veļasmašīna ne tikai izskatīties kā jauna, bet arī darbosies labāk, un veļa pēc mazgāšanas būs tīra, svaiga un smaržīga. Ceru, ka Tev bija noderīgi šie padomi. Lai mazgāšanas process Tev ir viegls un ērts.

Neaizmirsti dalīties ar šiem trikiem ar draudzenēm, viņas būs Tev pateicīgas par tiem!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!