Trīs labākās kartupeļu šķirnes

Trīs labākās kartupeļu šķirnes

Kartupeļu raža ir atkarīga no pareizās šķirnea izvēles un stādāmā materiāla kvalitātes. Ja kartupeļus nopirksiet kur pagādās, nav garantija, ka raža būs laba. Īpašu uzmanību pievērsiet kartupeļu šķirņu izvēlei. Lai raža jūs nepieviltu, iesaku apstāties pie trim no šī laika pārbaudītajām šķirnēm, kurām ir lieliska garša, augsta raža un labi uzglabājas.

Ņevska – viena no ražīgākajām šķirnēm.

Ir šķirnes, kas ieteiktas noteiktam reģionam, un ir tādas, kuras ieteicams audzēt. No vietējām šķirnēm šī tiek uzskatīta par labāko un līdzinās holandiešu šķirnēm.

Šai šķirnei ir vidēja izturība pret kraupi. Raža nogatavojas 70 – 75 dienu laikā pēc stādu parādīšanās.

Bumbuļu masa ir 90 – 130gr, šī šķirne jāstāda siltā augsnē, jāņem vērā arī tas, ka Ņevska ir jūtīga pret asnu sadalīšanu. Tāpēc tie jāstāda, kad asni ir sanieguši tikai 0,5cm. Kartupeļu sēklu tur vēsā, apgaismotā telpā. Tad gan bumbuļi, gan asni sazaļo un mazāk piesaista kaitēkļus.

Šī škirne ļoti labi reaģē uz mēslošanas līdzekļu lietošanu. Tāpēc arī ražas atdeve ir ļoti augsta un laba.

Adretta – vācu kartupelis gardēžiem.

Maz ir tādu dārznieku, kuri nezinātu šo šķirni. Papildus augstajai produktivitātei un nepretenciozitātei šī šķirne ir ļoti izturīga pret slimībām un nelabvēlīgiem laika apstākļiem. Vācieši šo šķirni izstrādāja pirms 25 gadiem. Par visiem šiem gadiem šī šķirne ir iekarojusi daudzu dārznieku mīlestību. Adretta šķirnei ļoti nepatīk karstums un sausums.

Šīs šķirnes bumbuļi pārklāti ar tumši dzeltenu miziņu, zem kuras mīkstums ir tādā pašā krāsā. Bumbuļu garša ir lieliska, tā netiek zaudēta pat pēc ilgstošas uzglabāšanas. Bumbuļu svars ir 100 – 150gr, nogatavojas pēc 60 – 80 dienām pēc uzdīkšanas.

Piecu punktu skalā Adretta iegūst augstāko atzīmi – 5 balles. Pārsteidzošakais ir tas, ka šķirne ar šādām īpašībām tradicionāli tika nodota lopbarībai. Tieši tāpēc degustētāji bija īpaši pārsteigti par tik ļoti labu un brīnišķigu sķirni.

Gala – vēl viena vācu šķirne mūsu dārzā.

Lieki piebilst, ka kartupeļus mēs audzējam, galvenokārt, vārīšanai, no kuriem mēs tad pagatavojam kartupeļu biezputru. Tieši pie šādām šķirnēm arī pieder – Gala.

To uzskata par piemērotu diētisku uzturu, jo šajos kartupeļos ir maz cietes un daudz vitamīnu. Tie apvieno izcilu garšu un augstu izturību pret slimībām un kaitēkļiem. Raža ir ļoti laba, un pats galvenais – tie labi uzglabājas. Mīkstums un miza ir dzeltenā krāsā. Bumbuļu vidējais svars ir 100gr. Vislabāk tie der vārīšanai un kartupeļu biezputrai.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!