Zinātnieki aptriprina: laimīgiem pāriem, kuri mīl viens otru, ir lielāka iespējamība pieņemties svarā

Zinātnieki aptriprina: laimīgiem pāriem, kuri mīl viens otru, ir lielāka iespējamība pieņemties svarā

Pēdējā laikā es domāju, kāpēc es tik viegli pieņemos svarā. Bet, pēc noteikta laika neko nedarīdama un izbaudījusi šīs dzīves skaistumu līdzās savam partnerim, es kaut ko sapratu.

Man ir vīrietis, kurš mani mīl, mana dzīve ir diezgan paredzama, es esmu apmierināta ar to, ko daru, un esmu ieritinājusies dziļi savas komforta zonas iekšienē. Protams, ka es pieņemos svarā.

Es saprotu, ka ideja, ka mīlošie pāri pieņemas daudz vairāk svarā, kā cilvēki ārpus attiecībām, izklausās mazliet smieklīga un nedaudz tālredzīga. Iespējams, ka lielākā daļa no jums šobrīd pārgriež acis, BET man ir pierādījumi, kas pamato manu paziņojumu.

(Un) par laimi, zinātne ir šeit, lai atbalstītu mani un apstiprinātu manu teoriju. Tāpēc ka, saskaņā ar vairākiem pētījumiem, partneri, kuri patiesi mīl viens otru un ir apvienojušies laimīgās, ilgtermiņa attiecībās, iespējams, vairāk pieņemas svarā.

Pētījums, kas publicēts Vilejas tiešsaistes bibliotēkā un kuru veica Penija Gordona - Larsena un Natālija S., analizēja vairāk nekā 8000 cilvēku svara mērījumus un nonāca pie secinājuma, ka sieviete, kas ir precējusies, domājams, pieņemsies svarā par 24 mārciņām viņas laulības sākumposmā (pirmie 5, 6 gadi). Turklāt viņas secināja, ka sievietes, kuras nebija precējušās, bet dzīvoja kopā ar saviem partneriem, pieņēmās svarā par 22 mārciņām. Visbeidzot, tās sievietes, kuras bija laimīgās attiecībās ar saviem vīriešiem, bet nedzīvoja kopā ar viņiem, pieņēmās svarā par 13 mārciņām.

Ja jums rodas jautājums, vai viņas aizmirsa vīriešus, tad atbilde ir nē. Pētījums atklāja, ka arī vīriešiem bija tendence pieņemties svarā, it īpaši pārejas laikā no vecpuiša uz iesaistīšanos laimīgās attiecībās. Faktiski rezultāti parādīja, ka vīrieši, kuri kopā ar savu partneri nodzīvoja vairāk nekā 2 gadus, visticamāk, pieņēmās svarā vairāk nekā par 30 mārciņām, salīdzinot ar tiem, kas tikai pagaidām iet uz randiņiem.

Pētnieces secināja, ka ar aptaukošanos saistīto rezultātu skaits ir cieši saistīts ar laimīgām, romantiskām un ilgtermiņa attiecībām. Tomēr, kaut arī šis pētījums parādīja, ka svara pieaugums var būt svarīgs jautājums laimīgiem pāriem, tajā pašā laikā tas arī atklāja ievērojamu alkohola lietošanas un smēķēšanas samazināšanos, kas parādīja, ka daži no šiem pāriem ir apņēmušies ievērot veselīgāku dzīvesveidu

Turklāt citā pētījumā, kas veikts Nacionālajā veselības institūtā, tika pārbaudīti jaunlaulātie un analizēts, vai laulības apmierinātība ir negatīvi vai pozitīvi saistīta ar svara pieaugumu. Pētījuma dalībnieki bija pāri, kuri bija precējušies 4 gadus. Pētnieki analizēja viņu emocionālo un garīgo veselību un atklāja, ka tie, kuri ir laimīgi apprecējušies, daudz vairāk pieņemas svarā nekā tie, kuri paziņoja, ka nav apmierināti ar savu partneri.

Viņu secinājums bija tāds, ka laimīgi pāri, kas patiesi mīl viens otru, pieņemas vairāk svarā, jo jūtas ērti kopā ar savu partneri, un nejūt vajadzību būt pievilcīgiem citai personai. No otras puses, nelaimīgiem pāriem ir mazāka svara palielināšanās iespēja, jo viņi ir pārmērīgi pakļauti stresam.

Ja jūs joprojām neesat pārliecināts par to, ka svara pieaugums varētu būt saistīts ar to, cik laimīgas ir jūsu attiecības, cits Anglijas medicīnas žurnāla veiktais pētījums atklāja, ka svara pieaugums faktiski ir lipīgs.

Citiem vārdiem sakot, ja viens partneris pieņemas svarā, otrs, visticamāk, arī sāks pieņemties svarā. Tas ir saistīts ar faktu, ka pāri pavada daudz laika kopā un, galu galā, izvēlas viens otra ieradumus.

Tomēr neatkarīgi no tā, ka šos pētījumus veica veselības profesionāļi, ir svarīgi saprast, ka tie neattiecas uz mums visiem. Šo pētījumu mērķis bija izprast pāru dzīvi un palīdzēt tiem, kuri cīnās ar aptaukošanos.

Visbeidzot, noteikumiem vienmēr ir izņēmumi. Fakts, ka šie pētījumi parādīja, ka laimīgiem pāriem ir tendence pieņemties svarā, nenozīmē, ka jūs neesat apmierināts ar savu mīļāko.

Kāds ir jūsu viedoklis? Vai esat ieguvis lielāku svaru kopš tā laika, kad esat iemīlējies savā partnerī?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!