Tie, kurus mēs mīlam un tie, kurus ciest nevaram, ir mūsu spoguļi
Cilvēku savstarpējās attiecības ir viena no efektīvākajām metodēm ceļā uz apzinātību.
Pateicoties attiecību spogulim – visu attiecību, bez izņēmuma – mēs varam ieiet paplašinātā apzinātības stāvoklī. Mēs atspoguļojam viens otru un mums jāiemācās citos redzēt sevi. Tā nosaukums arī ir – attiecību spogulis. Tādā spogulī es varu atšķirt savu dvēseles būtību. Palūkojoties apkārt, es redzu sevi.
Attiecības ir garīgās attīstības instruments, bet vienota apziņa – to galamērķis.
Tie, ko mēs mīlam un tie, kurus mēs nevaram ciest, visi ir mūsu spoguļi. Kuri mums patīk? Tie, kuru īpašības ir līdzīgas mūsējām. Mēs gribam būt tuvāk tādiem cilvēkiem, jo jūtam, ka viņu klātbūtnē šīs īpašības izpaužas vēl spilgtāk. Bet, lūk, tos cilvēkus, kuru raksturs mums atgādina par tām rakstura īpašībām, kuras mēs cītīgi vēlamies apslēpt, mēs ne īpaši mīlam.
Tā kā, ja kāds tevī izsauc pastāvīgu riebumu un nepieņemšanu, zini: šim cilvēkam ir kaut kas kopīgs ar tevi, tikai tev šis “kaut kas” ļoti, ļoti nepatīk. Ja tu būtu gatavs pieņemt šīs grūti pieņemamās īpašības, tās beigtu tevi tracināt. Kad noķer sevi pie domas, ka kāds tev ļoti simpatizē, nosaki, kas tieši šajā cilvēkā tev patīk. Skaistums, elegance, ietekmīgums, spēks, prāts?
Jebkurā gadījumā zini: nosauktā īpašība ir raksturīga arī tev. Neatgaiņājies no tā – un, iespējams, tava dzīve kļūs pilnīgāka. Teiktais ir taisnīgi arī attiecībā uz tiem, kam tu nepatīc.
Pretrunu līdzāspastāvēšana ir Visuma pamats.
Ja kaut kur dziļi tevī neslēpjas gļēvulis, tev nekad nekļūt par drosminieku. Un tev nekad nebūt dāsnam, ja dziļi tevī nesēž skopulis. Cilvēks var būt labdaris tikai tad, ja kopā ar labdari viņā sadzīvo arī tā pretpols.AVOTS: gintafiliasolis.wordpress.com