‘’Netīro elkoņu’’ sindroms: par ko var liecināt tumša āda uz elkoņiem
Iemesli pārāk tumšai ādai uz elkoņiem var būt saistīti ar kosmētiskiem defektiem. Piemēram, tumšie laukumi var rasties, ādai stipri beržoties pret apģērbu vai atrodoties pastāvīgā kontaktā ar galda virsmu, neievērojot higiēnas prasības. Ja tumšie ādas laukumi parādās bez objektīva iemesla, tad būtu nepieciešams apmeklēt dermatologu, jo tas var liecināt par traucējumiem organismā.
Āda uz elkoņiem kā veselības indikators
Hipovitaminoze -
galveno A un E vitamīnu trūkums, kas nepieciešami ādas veselībai, kas noved pie audu atūdeņošanās. Kā sekas tam, āda kļūst plāna, izkaltusi, plaisā, bet elkoņu āda kļūst nespodra un iegūst pelēcīgu nokrāsu.
Disbakterioze -
šajā gadījumā notiek kaut kādi traucējumi zarnu mikroflorā, tiek apgrūtināta tādu vērtīgo vielu, vitamīnu un mikroelementu uzsūkšanās, kas nepieciešami visa organisma, tostarp arī ādas veselībai. Zarnu disbakteriozes gadījumā tiek novērots pastiprināts ādas sausums un ādas krāsas izmaiņas uz elkoņu locītavām.
Psoriāze -
uz elkoņu un ceļu locītavu virsmām veidojas piepaceltu raupju pleķu grupas. Tie ir ļoti sausi, bieži saplaisājuši, sarkanā vai pavisam tumšā krāsā. Šie pleķi parasti rodas vietās, kas ir pakļautas berzei vai spiedienam.
Hipotireoze -
pie vairogdziedzera saslimšanām, kad samazinās tireoīdo hormonu ražošana. To reizēm dēvē par ‘’netīro elkoņu’’ sindromu.
Cukura diabēts -
vielmaiņas procesu traucējumi cilvēka organismā. Var būt: pazemināta glikozes utilizācija, hiperglikēmija, paaugstināts cukura daudzums asinīs, olbaltuma, tauku vai minerālvielu apmaiņas traucējumi. Visas šīs saslimšanas var provocēt elkoņu ādas krāsas izmaiņas, kā arī raupju ādu uz elkoņu locītavām.