“Esmu onkologs. Lūk, ko es darītu, ja man atklātu vēzi!” Par šo klusē visi ārsti!

“Esmu onkologs. Lūk, ko es darītu, ja man atklātu vēzi!” Par šo klusē visi ārsti!

Izvairies no pārtikas produktiem, kas izraisa alerģiju un nepanesamību, vienvārdsakot, nav tev piemēroti, lai arī šķiet gardi!

Kādā apjomīgā Amerikas Medicīnas asociācijas žurnāla pētījumā tika pierādīts, ka slēpta glutēna nepanesamība palielina nāves risku no 35% līdz 75%, lielākoties izraisot sirds slimības un vēzi. Ja ņem vērā tikai šo apstākli vien, vairāk nekā 20 miljonu amerikāņu ir pakļauti vairāku slimību riskiem: sirdstriekai, aptaukošanās riskam, vēzim un pat nāvei. Piena produkti un glutēns ir vieni no visbiežākajiem alerģiju izraisītājiem, kas ir saistīti ar insulīna rezistenci. Izslēdzot tos no savas diētas, tiek ļauts iekaisušajam organismam atveseļoties.

Seko līdzi norisēm savā organismā!

Iekaisums ir vairāku hronisku slimību, tai skaitā vēža, pamatā. Patiesībā, nekontrolējams iekaisums izraisa insulīna rezistenci, kas, kā zināms, ir galvenais faktors visās slimībās, izņemot autoimūnās slimības un alerģijas. Insulīna rezistence var izraisīt vēl lielāku iekaisumu, līdz sabrūk visa bioloģiskā sistēma. Līdzās tam, ka vajadzētu ierobežot cukura, glutēna un piena produktu lietošanu uzturā, ir jāēd produkti, kas palīdz cīnīties pret iekaisumiem, tai skaitā, omega-3 bagātus ēdienus, piemēram, zivis un linsēklas.

Uzlabo zarnu veselību!

Vēzis bieži vien rodas zarnās – ne tikai zarnu vēzis, bet arī citi vēža veidi. Ir ne tikai jāizvairās no iekaisumu raisošiem produktiem, bet arī jāpievieno ikdienas uzturā probiotikas, prebiotikas un dažādas fito-barības vielas, piemēram, kurkumīnu un resveratrolu, kas palīdz samazināt iekaisumu zarnās. Vienkārši izsakoties – ēd veselīgi un rūpējies par savu organismu, bagātinot to ar vitamīniem!

Izvairies no toksiskām vielām!

Vidēji jaundzimušajam caur nabassaiti asinīs nonāk 287 ķīmiskās vielas, no kurām 217 ir neirotoksiskas (indīgas nerviem vai nervu šūnām). Ķīmiskās vielas, kam jaundzimušie ir pakļauti, ir dažādi pesticīdi, ftalāti, A bisfenols un smagie metāli, kā dzīvsudrabs, svins un arsēns. Šīs ķīmiskās vielas var daudzos un dažādos veidos negatīvi ietekmēt cilvēka organismu. Tās bojā nervu sistēmu un palielina risku saslimt ar vēzi, un pēdējos pētījumos pierādīts, ka tās veicina arī aptaukošanos. Ēst veselīgi un zaļi nozīmē arī labāk apzināties, kā toksīni no ārējās vides ietekmē tavu veselību.

Izmaini savas domas, lai mainītu imūnsistēmu!

Tā ir papildus stratēģija, kas bieži vien netiek uztverta pietiekami nopietni, bet tā ir tikpat svarīga kā iepriekš minētās. Zinātne pierāda to, ko mēs visi jau nojautām, - tas, kā mēs dzīvojam, mūsu attiecību kvalitāte, pārtika, ko ēdam, un tas, kā mēs izmantojam savus ķermenis nosaka daudz vairāk nekā mūsu gēni. Ir ļoti daudz stratēģiju, ar kuru palīdzību cīnīties pret vēzi, tostarp, kārtīgi izgulēties, kontrolēt stresa līmeni un regulāri nodarboties ar sportu.

Kamēr mēs visi ceram, ka kādu dienu tiks atrasts brīnumlīdzeklis pret vēzi, ir vairākas lietas, ko mēs varam darīt jau tagad, lai pasargātu no šīs slimības.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!