Ārstiem ir zināms, kādā vecumā sāk novecot cilvēka orgāni
Katrs no mums sāk novecot atšķirīgā vecumā un ar atšķirīgu ātrumu. Kādam novecošanas pazīmes parādās agrāk, citam – vēlāk. Kas ir interesanti – mūsu orgāni līdzīgi ir pakļauti novecošanai atšķirīgā vecumā. Vai jūs zinājāt, ka acs stiklveida ķermenis, piemēram, sāk novecot jau augļa intrauterīnajā periodā? Šodien mēs pastāstīsim, kādā vecumā, pēc speciālistu domām, sāk novecot dažādi cilvēka orgāni.
Smadzenes – 24 gadi.
Lielākai daļai cilvēku smadzeņu šūnas dzimšanas brīdī satur apmēram 100 miljardu neironu, un, sasniedzot 20 gadu vecumu, to daudzums sāk samazināties. Pēc 40 gadiem neironu skaits katru dienu var samazināties par 10 000 vienībām. Lūk, kāpēc ar gadiem mēs saskaramies ar atmiņas zuduma problēmu.
Plaušas – 35 gadi.
Šajā vecumā to apjoms sāk samazināties. Tādēļ pēc vidējās statistikas datiem 30 gadīgs vīrietis spēj ieelpot 1 litru skābekļa, bet sasniedzot 70 gadu vecumu, šis daudzums samazinās uz pusi.
Nieres – 35 gadi.
Šajā vecumā nieru spēja attīrīt asinis no vielmaiņas rezultātā radītiem atkritumiem, sāk ievērojami pasliktināties. Līdzīgi kā plaušām, laika posmā no 30 līdz 70 gadiem, arī nieru funkcijas palēninās par 50%.
Sirds – 40 gadi.
Ar gadiem mūsu sirds sāk aizvien sliktāk pumpēt asinis, kas saistīts ar asinsvadu sieniņu elastības pasliktināšanos. Bez tam, lietojot neveselīgu pārtiku, var novērot asinsvadu sašaurinšānos.
Balss saites – 65 gadi.
Sasniedzot šo vecumu, mīkstie audi sāk novājināties, kā rezultātā mums var ievērojami izmainīties balss. Interesanti, ka sievietēm balss kļūst zemāka, bet vīriešiem – augstāka.
Aknas – 70 gadi.
Varētu teikt, ka šis orgāns met izaicinājumu novecošanas procesiem! Tam piemīt apbrīnojamas reģenerācijas īpašības. Aknu stāvokļa pasliktināšanās notiek tikai pēc 70 gadu vecuma.