“Esmu onkologs. Lūk, ko es darītu, ja man atklātu vēzi!” Par šo klusē visi ārsti!
Kāds draugs man reiz vaicāja, Mark, ko tu darītu, ja tev atklātu vēzi? Es ilgi domāju par to, esmu daudz redzējis vēzi savā dzīvē – gan pacientos, gan savos vecākos,” raksta panākumiem bagātais ārsts no ASV Marks Haimens.
Problēma ir tajā, ka parastie medicīnas protokoli nav pietiekami precīzi tad, kad lieta nonāk pie vēža. Mēs esam labi to griežot, dedzinot un indējot ar operācijām, starošanām un antibiotikām, bet ļoti daudzi mediķi pat nemēģina izārstēt vēža cēloni.
Pat tik vienkāršs piemērs, medicīna koncentrējas uz slimības nosaukšanu pēc tā atrašanās ķermenī vai specifiskajām iezīmēm, nevis pēc tā cēloņa vai attīstības. Ārsti stāsta, ka pacientam ir plaušu, nieru, smadzeņu vai sirds slimības, bet šādā veidā nosaucot slimību, nekas netiek atklāts par tās cēloni.
Marks iesaka lielāku uzmanību pievērst jautājumiem – KĀPĒC piemeklēja šī slimība? Kas ir tās pamatā?
Modernā medicīna slimību uztver kā automehāniķis, kas cenšas noskaidrot, kas nav kārtībā ar mašīnu, klausoties skaņās, ko tā izdod, nevis ielūkojoties tās iekšienē, lai saprastu, kas notiek.
Funkcionālā medicīna, turpretī, ļauj mums ieskatīties “zem pārsega”. Tā ļauj identificēt slimības cēloņus un rāda viedu, kā izmainīt šos apstākļus.
5 stratēģijas, lai samazinātu vēža iespējamo attīstību
Vēzis rodas no nelīdzsvarotības cilvēka organismā, kad imūnsistēma vairs nespēj cīnīties ar audzējiem. Mēs varam darīt daudzas lietas, lai novērstu to, ka vēzis attīstās līdz pēdējām stadijām. Un ja arī cilvēkam jau ir vēzis, tad ir iespējams padarīt ķermeni vēzim pēc iespējas “neviesmīlīgāku”.
Atmet cukuru!
Cukurs baro vēzi. Aizvien vairāk uzturā cilvēki lieto cukurus un baltos miltus, kas noved pie audzēja attīstības. No vēža var izvairīties vai tā attīstību kontrolēt, stabilizējot insulīna līmeni ar šķiedrvielām bagātu pārtiku un samazinot cukura patēriņu.
Kāda ārsta veiktais pētījums atklāja, ka tikai trīs mēnešu intensīva dzīves stila programmā, kurā iekļauti pilngraudu pārtika un uz dārzeņiem un augļiem balstīta diēta, vairāk kā 500 gēni, kas regulē vēzi tika pozitīvi ietekmē, vai nu tie vairs nebija vēzi izraisoši gēni vai arī kļuva par gēniem, kas pasargā no vēža. Nekāda medicīna to nespēj.