Bila Geitsa pareģojumi par to, kāda būs mūsu pasaule pēc pandēmijas

Bila Geitsa pareģojumi par to, kāda būs mūsu pasaule pēc pandēmijas

Nu jau būs pagājis gads, kopš cilvēce uzzināja par koronavīrusu. Droši vien tikai retais varēja iedomāties, kādas problēmas tas radīs, un kādu dzīvesveidu mums nāksies ievērot. Taču interesanti ir tas, ka jau pirms pāris gadiem miljardieris Bils Geitss paredzēja kaut ko tamlīdzīgu. Tāpēc ir visai interesanti paklausīties viņa domas par to, kāda būs pasaule pēc pandēmijas, un vai mēs varēsim dzīvot tāpat kā agrāk.

Pasaule pēc pandēmijas

Pēc tam, kad Bils Geitss pārtrauca darboties korporācijas Microsoft valdē, viņam radās vairāk brīva laika. Un tāpēc viņš vēl aktīvāk sāka nodarboties ar labdarību, kā arī sniegt dažādas intervijas. Kādā no savām uzstāšanās reizēm 2015.gadā viņš paredzēja, ka pasaule vēl saskārsies ar pandēmiju. Kā redzam, viņam bija taisnība.

Pirms dažām dienām Bils Geitss sniedza lielu interviju, kurā izteicās ne tikai par vakcīnu izstrādes perspektīvām, bet arī mēģināja ielūkoties nākotnē. Par vienu no skaļākajiem paziņojumiem kļuva tas, ka koronavīruss nepazudīs no mūsu dzīves uz visiem laikiem. Un tas nozīmē, ka laiku pa laikam pasaulē radīsies slimības uzliesmojumi. Tāpēc ir svarīgi, lai katrā reģionā būtu pieejamas vakcīnas.

Leģendārais uzņēmējs vērsa uzmanību uz to, cik viegli mēs spējām pārslēgties uz virtuālo vidi. Turklāt tas attiecas ne tikai uz attālināto strādāšanu. Amerikānis lēš, ka drīz mēs varēsim virtuāli mācīties augstskolās un online formātā konsultēties ar ārstiem. Un tas nebūs kā izņēmums, bet kļūs par normu.

Sakaru līdzekļu attīstība

Arī saziņas līdzekļu tehnoloģijas ir strauji pavirzījušās uz priekšu pēdējo mēnešu laikā. Un arī lietotāji, izjūtot nepieciešamību, ir sākuši kvalitatīvāk izmantot šīs iespējas. Bils Geitss prognozē, ka tas viss turpinās attīstīties ātrā tempā.

Viņš domā, ka pandēmija izmainīs arī prasības mājokļu jautājumā. Jo tad, ja cilvēkiem darbs būs iespējams attālināti, viņi necentīsies par katru cenu iegādāties mājokli tuvāk ofisam. Tā rezultātā daudzi pametīs lielo pilsētu centrus un pārcelsies uz klusākiem un mierīgākiem rajoniem. Bet daži varētu vispār pārcelties tālāk no pilsētas burzmas.

Bet kas notiks ar ofisiem? Miljardieris ir pārliecināts, ka pieprasījums uz šādām telpām kritīsies, jo kompānijām tās nebūs tik nepieciešamas. Tas atsauksies uz cenām. Ļoti iespējams, ka dažas firmas vispār varēs apvienoties un īrēt vienu ofisu, bet izmantot to dažādos laikos pēc kārtas.

Bils Geitss ir pārliecināts, ka pandēmija cilvēkiem ir daudz ko iemācījusi. Tās rezultātā nākamie pārbaudījumi (piemēram, jauna pandēmija) vairs tik stipri nespēs kaitēt, jo cilvēki tam būs jau gatavi. Viņi efektīvāk spēs pretoties jebkurām briesmām.

“Mūsu testēšanas instrumenti pilnveidosies. Mēs vairs nebūsim tik dumji, kā tobrīd, kad saskārāmies ar pandēmiju pirmo reizi,” - paziņoja Geitss.

Izskatās, ka viņam ir taisnība. Un pasaule pēc pandēmijas patiešām būs citāda. Bet kādu tās nākotni saredzi tu? Vai tiešām pasaule izmainīsies līdz nepazīšanai? Vai varbūt tomēr izmaiņas būs minimālas?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!