Deviņas lietas, ko dara visi bagātnieki un kuras noteikti nedari tu
Mūsdienu realitāte pierāda, ka daudzi no mums ņem kredītus bankās. Tas notiek tādēļ, ka cilvēks ir pieradis dzīvot pāri saviem līdzekļiem. Maksājot vājprātīgi augstus procentus par aizņēmumu, viņam, protams, ir maz izredžu kļūt bagātam tuvākajā laikā. Ja vērsties pie bagātiem cilvēkiem, un apjautāties par viņu dzīves veidu, var ievērot, ka viņiem ir cita attieksme pret dzīvi. Varbūt tāpēc viņi ir tik bagāti? Apskatīsim deviņus noteikumus, pēc kuriem dzīvo turīgi cilvēki. Iespējams, tie kļūs jums par orientieri finanšu pasaules niansēs.
Viņi pērk lietotas mantas
Viņiem nav jāceļ pašapziņa, pērkot dārgas lietas. Bagātnieki nesaskata neko sliktu tajā, ka prece jau bijusi lietošanā. Tas attiecas gan uz apģērbu, gan mēbelēm un pat automobiļiem. Ja lieta izskatās labi, kāpēc pārmaksāt? Viņi labāk ieguldīs ietaupīto naudu kādā svarīgākā pasākumā.
Viņi pērk pieejamas lietas
Bagātu cilvēku psiholoģija ir tāda, ka viņi iegādājas lietas, kuras viņiem ir pa kabatai. Viņi neņems kredītu, kura atmaksai aizies visi mēneša ienākumi. Viņi neredz nekā laba tajā, lai “ielīstu” parādos, kas atņems visu prieku dzīvot.
Viņi pērk “ilgspēlējošas” lietas
Pērkot lētas preces, mēs sevi ļoti bieži mānam, domājot ka ieekonomēsim. Aplūkosim piemēru: jūs varat atļauties nopirkt apavus, kuri maksā 75 eiro, bet ieraugāt līdzīgus par 30 eiro. Jūs no visas sirds esat pārliecināts, ka esat ietaupījis, iegādājoties lētākus apavus. Īstenībā lētākie apavi ļoti ātri nonēsāsies un jums atkal būs jāiet uz apavu veikalu. Un kurš kuru ir piemānījis? Bagātnieki neuzķeras uz lētāku lietu makšķeres.
Viņi ir gatavi gaidīt
Psihologi veica interesantu pētījumu, piemēru no kura mēs tūlīt aplūkosim. Tad jūs labāk izpratīsiet bagātnieku domāšanu. Cilvēku grupai piedāvāja divus variantus: 1) viņiem tūlīt iedos 5 eiro, vai 2) viņiem iedos 10 eiro, bet pēc kāda brītiņa. Satriecoši, bet lielais vairums cilvēku paņēma piecus eiro. Gaidīt bija ar mieru tikai daži cilvēki. Bagātie cilvēki ir gatavi gaidīt labāku piedāvājumu, ieguldīt naudu un gaidīt rezultātu pēc kāda laika. Tas viņiem šķiet pievilcīgāk nekā tūlītēja peļņa.