5 pozitīvas pārmaiņas sievietei pēc klimaksa

5 pozitīvas pārmaiņas sievietei pēc klimaksa

Dažām sievietēm menopauze var ievilkties, un tipiskie blakusefekti, piemēram, karstuma viļņi izsit no sliedēm. Tomēr visas sievietes arī pēc 60 gadu vecuma var būt laimīgas, jo pēc menopauzes beigām kļūst pamanāmas 5 pozitīvas pārmaiņas.

Klimakss ir svarīgs posms pusmūža sievietes dzīvē, un, kā zināms, šī fāze var ilgt līdz 15 gadiem. Visām sievietēm, kas atrodas menopauzes vidū un pārdzīvo visus pavadošos simptomus, piemēram, karstuma viļņus, matu izkrišanu, garastāvokļa svārstības, libido zudumu un problēmas ar locītavām, liekas, ka tam nebūs gala. Jo, neraugoties uz visiem līdzekļiem, veselīgu diētu un uztura bagātinātājiem, nenovēršami samazinās sievietes dzimumhormonu (estrogēna un progesterona) izstrāde, kuru nav iespējams apturēt. Un tas ir acīmredzami pēc ārējām pārmaiņām. Taču nevienai sievietei menopauzes periodā nevajadzētu slēpt galvu smiltīs un pasauli iekrāsot melnās krāsās, jo ir arī pozitīvā puse.

Piemēram, šīs 5 izmaiņas:

1.Nav menstruāciju

Lai gan mēnešreizēm ir savs mērķis, un tās ļauj sievietēm piedzīvot vienu no lielākajiem pasaules brīnumiem - sava bērna piedzimšanu, asiņošana nav tā jaukākā parādība pasaulē. Nav nekā patīkama, ja sievietes pašsajūtai, sākoties mēnešreizēm, pievienojas krampji, galvassāpes un pinnes. Bez tam, britu pētnieki ir aprēķinājuši, ka sieviete savas dzīves laikā tērē vairāk nekā 20 000 eur tamponu un pakešu iegādei. Tas viss pazūd pēc menopauzes iestāšanās, kā arī tādas bailes, kā “vai es ieliku paketi somiņā?” vai “nez, kāpēc kavējas, varbūt esmu stāvoklī?”. Tas viss aiziet pagātnē , un dzīve kļūst vienkāršāka.

2.Jūs vairāk spējat atbrīvoties

Gadu desmitiem sieviete ir tikusi pakļauta hormonālā cikla iedarbībai, garastāvokļa svārstībām, aizkaitinājumam. PMS droši vien ir zināms vairumam sieviešu, un fāzē tieši pirms mēnešreizēm jebkurš sīkums spēj sievieti izsist no līdzsvara un izvest no pacietības. Taču, iestājoties menopauzei, estrogēna līmenis samazinās līdz minimumam, un hormonālais līdzsvars normalizējas. Tas nozīmē, ka sieviete kļūst mierīgāka un vienkāršāk uztver negatīvos momentus.

3.Mazāk miega - un tas ir normāli

Pat, ja jaunības gados jūs esat bijusi enerģijas pilna, jūsu organismam tik un tā bija nepieciešamas 7-8 stundas miega. Tas mainās līdz ar menopauzes iestāšanos, kad organismam pilnīgi pietiek jau ar 6 miega stundām. Tiesa gan, vakarā jūs nogurstat ātrāk, toties agrāk pamostaties no rīta. Pozitīvais blakusefekts: jūsu diena kļūst garāka, tāpēc jūs varat pagūt izdarīt vairāk.

4.Jums retāk sāp galva

Daudzas sievietes regulāri sūdzas par galvassāpēm vai pat migrēnu, kas ievērojami pasliktina dzīves kvalitāti. Šīs sāpes visspēcīgākās mēdz būt 30-40 gadu vecumā. Un galvassāpes var vēl vairāk pastiprināties menopauzes laikā, taču pēc klimaksa jūs visai reti sajutīsiet dūkoņu vai pulsēšanu galvā.

5.Tīrāka āda

Protams, nav noslēpums, ka pēc menopauzes seju rotā jau daudzas krunciņas, taču kāda cita nepatīkama problēma paliek pagātnē. Ar to šeit ir domāti melnie punktiņi, pinnes un tamlīdzīgas lietas, kas regulāri izraisa problēmas sievietēm, sevišķi, kad uzmetas sarkana pumpa tieši pieres vidū vai degungalā pirms svarīgas tikšanās vai randiņa. Arī plankumi uz ādas vairs nesatrauc. Bet ādas līniju izlīdzināšanai uz pieres, ap acīm un muti jau sen ir izstrādāti dažādi efektīvi serumi.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!