Piecas lietas, kuras jāpieņem, veidojot attiecības
Viena no svarīgākajām laulības dzīves problēmām ir mīti par attiecībām. Stereotipi, kurus mēs “uzsūcam” no kultūras, masu medijiem, romāniem, novērojumiem apkārtnē. Piemēram par to, ja partneris mani mīl, viņš ir spējīgs saprast, ko es vēlos, pat tad, ja es viņam to nesaku skaļi. Vai arī par to, ka vīrs vai sieva vienmēr nostāsies partnera pusē. Ka partneris vienmēr domās tāpat kā es un piekritīs manam viedoklim. Ka attiecības ir kaut kas konstants un saglabāsies nemainīgā veidā. Ka mums vienmēr jāizjūt romantiska iemīlēšanās vienam pret otru kā attiecību sākumā. Jā romantika zudusi, tas ir visu attiecību krahs.
Daļa cilvēku dzīvo tā, it kā šie mīti būtu realitāte. Un pat nepacenšas pārbaudīt vai varētu dzīvot citādāk. Ar zināmu apmierinājumu izsaka pretenzijas otram, ja partnera izvēle vai uzvedība neatbilst tā priekšstatam par to, kā ir “pareizi”. Cilvēkiem ir raksturīgi izturēties pret sevi un citiem no “tu man esi parādā” pozīcijas. “Ja tu mani mīli, tev vajag…”, “Ja tu esi vīrietis/sieviete, tev jādara…”. Lūk šie priekšstati un “taisnīgie” pārmetumi par neatbilstību dienu no dienas bojā un galu galā sagrauj attiecības. Tie “smacē” partneri ar savu dogmatismu un bezkompromisa pieeju, liekot tam vai nu kļūt agresīvam vai arī arvien vairāk attālināties.
Pretēji “tev jādara” ,”tu man esi parādā” attieksmei mēs runāsim par pieņemšanu. Realitātes pieņemšanu, iespēju palūkoties uz lietām, kādas tās ir.
Šīs piecas lietas jums būs jāpieņem, ja vēlaties veidot laimīgas un harmoniskas attiecības kā ģimenē tā arī sabiedrībā kopumā. Pirmkārt, akcentu liekam uz ģimeni, jo tieši tuvajās attiecībās mūsu iracionālā uzvedība un priekšstati liek sevi manīt visspilgtāk un izraisa daudz negatīvu emociju.