20 sievietes ķermeņa noslēpumi

20 sievietes ķermeņa noslēpumi

Sievietēs ir daudz noslēpumu. Zinātnieki jau sen ir atminējuši lielāko daļu sievietes ķermeņa īpatnību, par kurām šodien pastāstīsim.

Sievietes sirds sitas ātrāk nekā vīrieša. Šo faktu ir pierādījuši kanādiešu zinātnieki, un tas tiek pamatots ar sieviešu hormona estrogēna iedarbību un paša orgāna izmēru. Sievietes sirds izmērs ir par 30% mazāks par vīriešu, un tā sver ap 120 g, bet vīriešu sirds - ap 180 g. Vīrieša sirds ritma biežums ir 70-72 sitieni minūtē, bet sievietēm - 78-82 sitieni.

Sievietes mirkšķina acis biežāk, nekā vīrieši - aptuveni 14,9 reizes minūtē, salīdzinot ar 14,5 reizēm vīriešiem. Un atkal tam par iemeslu ir hormons estrogēns. Interesanti, ka sievietes, kuras lieto orālās kontracepcijas līdzekļus, mirkšķina acis 2-3 reizes biežāk, nekā tās sievietes, kuras tos nelieto.

Sievietēm ir lielāka nosliece uz tuklumu, jo viņām ir grūtāk sadedzināt taukus. Arī tas ir saistīts ar hormonu estrogēnu un bērnu radīšanas funkciju. Sieviešu hormons pazemina organisma spēju sadedzināt enerģiju pēc ēšanas, un tāpēc tauki nogulsnējas pa visu ķermeni.

Sievietēm imunitāte ir stiprāka nekā vīriešiem. Vīriešu imūnsistēma sliktāk reaģē uz gripas, masalu un citām pretvīrusu potēm. Kopumā vīrieši ir neaizsargātāki pret dažāda veida infekcijām: bakteriālām, vīrusu, sēnīšu un parazitārajām.

Sievietes mats diametrā ir divas reizes tievāks par vīrieša matu. Neraugoties uz to, ka tas liekas dīvaini, patiesībā frizūras kuplumu iespaido nevis matu diametrs, bet gan matu daudzums un garums.

Vēsturiski tā ir iekārtojies, ka sievietes smadzenes spēj vienlaicīgi apstrādāt vairāk informācijas, nekā vīriešu smadzenes. Kamēr vīrietis ir aizņemts ar viena mērķa sasniegšanu, viņš pilnībā iegrimst šajā procesā un nenovēršas ne uz ko citu. Vairāki uzdevumi reizē viņam uzdzen tikai stresu. Taču sieviete vienlaicīgi spēj gan gatavot ēdienu, pieskatīt mazuli, mazgāt grīdu un turklāt vēl runāt pa telefonu. Ne velti par sekretārēm vienmēr izvēlas sievietes.

Sievietēm uz mēles atrodas vairāk garšas receptoru, nekā vīriešiem. Zinātnieki ir pierādījuši ciešu saikni starp ožu un garšu. Sievietēm fertilajā vecumā visbiežāk piemīt pastiprinātas garšas izjūtas.

Sievietes organismā atrodas vairāk sāpju receptoru. Pateicoties estrogēnam, kurš bloķē iekaisuma procesus, sievietes vieglāk panes sāpes. Turklāt sievietes biežāk nomoka hroniskas sāpes. Kad estrogēna līmenis ir augsts, sieviete spēj izturēt visstiprākās sāpes.

Pateicoties X-hromosomai, sieviete labāk spēj atšķirt krāsas un to toņus. To ļoti ietekmē testosterona izstrāde. Toties vīriešu redzei ir savas priekšrocības. Vīrieši labāk reaģē uz kustīgiem priekšmetiem, kā arī labāk spēj atšķirt smalkas detaļas tumšajā diennakts laikā.

Sievietes āda ir gandrīz 10 reižu jūtīgāka par vīrieša ādu. Ja pēc sitiena uz vīrieša ķermeņa nekas nepaliek, tad sievietei noteikti būs zilums. Turklāt sievietes āda ir vairāk pakļauta dažādām alerģijām, tāpēc sievietēm ir jāpievērš uzmanība ādas kopšanai, pareizam uzturam un dzeršanas režīmam.

Sievietes ir lokanākas, nekā vīrieši. Tas ir izskaidrojams ar to, ka sievietes muskuļos un saitēs ir vairāk elastīna, nekā kolagēna. Taču tas ietekmē arī to, ka ar gadiem paātrinās grumbu veidošanās un pat pie nelielas slodzes parādās sāpes locītavās.

Sievietes labāk par vīriešiem izšķir augstas frekvences skaņas. Tas viņām veidojas jau dzimšanas. Jau kopš alu laikmeta sievietes smadzenes sargā māju un bērnus no briesmām. Un tieši tāpēc sarunā sievietes tik viegli uztver katru melu notiņu.

Sievietes dzirde guļot ir daudz jūtīgāka. Sievietes smadzeņu aktivitāte miega stāvoklī pazeminās tikai par 10%, tāpēc sievietēm ir daudz trauslāks miegs. Toties vīrietim, kā galvenajam apgādātājam, ir pilnvērtīgi jāizguļas. Tāpēc parasti mazuļa čīkstēšanu naktī dzird māte, kamēr tētis mierīgi krāc.

Īstas nedienas sievietes izjūt ar orientēšanos telpā, sevišķi, ja runa ir par svešas pilsētas kartes lasīšanu. Toties sievietes, atšķirībā no vīriešiem, nekautrējas pajautāt ceļu.

Par runu sievietēm ir atbildīgi veseli divi smadzeņu centri. Tāpēc sievietes runā vairāk, nekā vīrieši. Ja vīrietis biežāk izmanto kreiso smadzeņu puslodi, kas atbild par loģiku, tad sievietēm ir nepieciešams dalīties ar savām emocijām un pārdzīvojumiem, bet par to atbild labā puslode. Tāpēc sievietes var pusstundu un pat ilgāk pļāpāt pa telefonu, kamēr vīrietim pietiek ar 6-10 minūtēm, lai iegūtu vajadzīgo informāciju.

Sievietēm kopš dzimšanas oža ir labāk attīstīta. Zinātnieki ir noskaidrojuši, ka sievietēm ir vairāk šūnu smadzeņu apvidū, kas ir atbildīgas par ožu. Šis jūtīgums pret aromātiem sievietēm pilda evolūcijas mehānisma funkcijas un palīdz partnera izvēlē dzimtas turpināšanai. Starp citu, pēc smaržas sievietes instinktīvi nosaka vīrieša imūnsistēmas gēnu kvalitāti un zemapziņā izvēlas partneri.

Sievietei ir kustīgāks kakls. Pievērsiet uzmanību, kāda būs reakcija, pasaucot sievieti un vīrieti. Sievietes parasti pagriež tikai galvu, bet vīrietim nākas pagriezties ar visu korpusu.

Vai esiet ievērojuši, ka vīrieši bieži vien nespēj ieraudzīt vajadzīgo plauktā vai ledusskapī? Sievietēm ir labāk attīstīta perifērā redze, bet vīriešiem - tuneļa redze. Kā noskaidrojies, tieši perifērā redze palīdz sievietēm atpazīt emocijas un novērot, kas notiek apkārt, nepagriežot galvu. Kas attiecas uz vīriešiem, tad viņu tuneļa redze ļauj redzēt mērķi un nenovērsties uz sīkumiem. Tāpēc vīrieši biežāk iekļūst autoavārijās. Toties viņi labāk redz tumsā un precīzāk spēj noteikt attālumus līdz priekšmetiem.

Sievietes raud piecas reizes biežāk: 30-64 reižu gadā, kamēr vīrieši tikai 6-17 reizes. Turklāt sievietes katru reizi raud divas reizes ilgāk, nekā vīrieši. Tas atkal ir izskaidrojams ar hormoniem. Asaras satur prolaktīnu, bet sievietēm tas ir augstāks, nekā vīriešiem, tāpēc viņas raud biežāk.

Un vēl kāda īpatnība - ap 30% grūtnieču izjūt tieksmi uz pilnīgi neēdamām lietām un dīvainām produktu kombinācijām. Sievietei var gribēties apēst sērkociņus, krītu, ziepes vai ogles, nolaizīt sienu vai naktī paostīt ezi.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!