Seši noteikumi, pateicoties kuriem jūsu Ziemassvētku eglīte stāvēs ilgi un izskatīsies ideāli

Seši noteikumi, pateicoties kuriem jūsu Ziemassvētku eglīte stāvēs ilgi un izskatīsies ideāli

Svētki tuvojas un pavisam drīz sāksies eglīšu tirdzniecība. Mēs pērkam eglīšu rotājumus un virtenes, cenšamies glīti izrotāt Ziemassvētku eglīti, bet pašu zaļo skaistuli dažreiz izvēlamies pēdējā brīdī. Bet no tā, kādu eglīti izvēlēsieties, ir atkarīgs visas telpas izskats.
Vienkārši sekojiet šiem sešiem noteikumiem un skaistais Ziemassvētku simbols priecēs jūs vairākas nedēļas.
Dabiskie kociņi, kas cirsti mežā vai speciālajās audzētavās, saglabā savu brīnišķīgo skuju aromātu un piepilda ar to visu dzīvokli. Diemžēl, tie ātri sāk birt un jums katru dienu ir jāsaslauka vesels lērums skuju. Taču šo procesu var palēnināt.

Noteikums nr.1

Nocirsto eglīti glabājiet pašā vēsākajā dzīvokļa vietā. Cenšaties eglīti novietot tā, lai tā atrastos pēc iespējas tālāk no kamīna, radiatoriem vai kāda cita sildīšanas elementa. Vislabāk, ja telpā, kurā atrodas eglīte, temperatūra nepārsniegtu 20 grādus.

Noteikums nr.2

Neaizmirstiet ik dienu sekot tam, lai eglītei pietiktu mitrums. Pārbaudiet ūdens līmeni un augsni (ja eglīte atrodas zemē). Ja eglīte nekļūs sausa, skujiņas ilgāk turēsies klāt. Laistīt vajag ar ūdeni, kas turēts istabas temperatūrā, bet skujiņas varat aprasināt ar aukstu ūdeni.

Noteikums nr.3

Arī nocirstam kociņam ir nepieciešami mikroelementi. Var nopirkt speciālus preparātus ko pievienot ūdenim. Tādus var iegādāties veikalos, kas specializējušies istabas augu kopšanas līdzekļu pārdošanā. Šādiem preparātiem parasti ir ļoti ērta dozēšanas sistēma. Viena paciņa līdzekļa ir jāizšķīdina ūdenī, kurš tiek izmantots kociņa laistīšanai. Eglīte ir jābaro reizi nedēļā.

Noteikums nr.4

Arī eglītes statīvam ir ļoti liela nozīme. Mūsdienu konstrukcijas paredz vietu ūdenim un droši fiksē kociņu. Bet ja jūsu eglītei ir ļoti kupli zari, tad varat to papildu līdzsvarot ar kādu smagumu, piemēram, ar kādu smagāku akmeni.

Noteikums nr.5

Uz nocirstu eglīti attiecas tie paši noteikumi kas uz grieztajiem ziediem. Kad eglīte nopirkta un atnesta mājās, nozāģējiet 2 – 3 cm no pamatnes un ieliekat eglīti karstā ūdenī. Tikai pēc tam liekat kociņu statīvā un ielejiet ūdeni, kas ir istabas temperatūrā. Pateicoties šim paņēmienam, ūdens eglītē uzsūksies labāk.

Noteikums nr.6

Attīriet visus egles zarus no sausajām skujām pirms sākat to rotāt. Nepārslogojiet zarus ar pārāk daudz rotājumiem. Augstākajos, trauslākajos zaros kariniet mazākas un vieglākas mantiņas. Smagos un lielos bumbuļus kariniet pašos apakšējos zaros. Esiet ļoti uzmanīgi ar svecēm, tas nav uguns droši! Vislabāk ir izmantot elektrisko lampiņu virtenes, tas praktiski un rada svētku sajūtu! Arī svaigumu eglīte saglabās ilgāk, ja tās zaros netiks dedzinātas īstās sveces.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!