Toksiskā darba vidē cilvēki slimo, projekti neizdodas, un vislabākie darbinieki aiziet

Toksiskā darba vidē cilvēki slimo, projekti neizdodas, un vislabākie darbinieki aiziet

Dažreiz ir grūti pateikt, vai jūsu darba vide ir toksiska. Mums vienmēr liek domāt, ka citiem darba vide ir sliktāka, nekā mums, un tāpēc mēs paliekam savos darbos. Mēs maldīgi uzskatām, ka nemiers un sliktā enerģija, ko jūtam savā darba vidē, ir normāla parādība un ka mums nevajadzētu sūdzēties tik ilgi, kamēr saņemam algu. Tomēr, ja jūsu vide ir toksiska, cieš jūsu veselība un labklājība. Tas viss arī iznīcina jūsu sniegumu, un tas liek labākajiem darbiniekiem pamest darbu. Šeit ir 7 pazīmes, ka jūs strādājat toksiskā vidē un jums ir jāaizsargā sevi, jo vissvarīgākā ir jūsu fiziskā, garīgā un emocionālā labklājība.

1. VIŅI ATĻAUJ “JĀNIM BŪT JĀNIM”.

Varbūt jūsu vadītājs vienmēr pret darbiniekiem izturas slikti. Vai arī labākais pārdevējs pazemo citus cilvēkus. Vai arī projekta inženieris vienmēr ir rupjšs. Šādās situācijās atšķirība starp veselīgām un toksiskām organizācijām ir tāda, ka toksiskās atļauj šāda veida uzvedību ar attaisnojumu, ka viņas ir tieši tādas (Jānis ir Jānis, vai ne?).

2. VIŅI BIEŽI SAKA: “TAS NAV MANS DARBS.”

Lieliskā uzņēmumā darbinieki palīdz viens otram paveikt darbu. Pat ja tas nozīmē, ka izpilddirektoram ir jāpalīdz vadītājam ielādēt kravas automašīnu. Labiem darbiniekiem vajadzētu būt gataviem veikt jebkuru uzdevumu, ja vien tas nav amorāls vai neētisks. Un, ja viņi saka: “tas nav mans darbs, man ir vienalga”, cieš visa uzņēmuma darbība.

3. VIŅI RĪKOJAS TĀ, IT KĀ JAU BŪTU IZDARĪJUŠI SAVU DARBU.

Ja kāds, kura sniegums pagājušajā mēnesī vai pagājušajā gadā ir bijis lielisks, tagad rīkojas tā, it kā viņiem nebūtu jāstrādā, tad viņu neuzmanība izraisīs toksicitāti darbā un liks citiem darbiniekiem apšaubīt, kāpēc viņiem jāstrādā. Veselīga vide ir tāda, kurā visi ikdienā sniedz pienesumu.

4. DARBĀ IR IESAISTĪTAS TENKAS.

Es domāju, ka šis ir pats par sevi saprotams. Kad atrodaties vidē, kurā visi runā aiz muguras, tā nevar būt veselīga darba vieta. Tenkas ir toksiskas un kaitē uzņēmuma panākumiem. Neviens darbinieks nejūtas labi, ja ir iesaistītas tenkas.

5. VIŅI MĪL PIESAVINĀT VISUS UZVARAS LAURUS SEV.

Nekad nekas netiek paveikts vienatnē, bet ir daži cilvēki, kuriem patīk saņemt uzslavas tikai sev. Viņi nespēj priecāties par visu komandu, jo ir savtīgi un vēlas paņemt visu slavu sev. Labs darbinieks dala šos uzvaras laurus ar citiem un novērtē viņu centienus. Ja kāds no darbiniekiem saka, ka visu darbu paveikuši vieni paši, tad tas ir tā, it kā teiktu, ka viņi ir vissvarīgākie darbinieki, un viņi domā, ka pasaule griežas ap viņiem. Ir ārkārtīgi grūti strādāt šādā darba vietā un ar šādiem toksiskiem cilvēkiem, kuriem trūkst integritātes.

6.… UN PAGRŪST CITUS ZEM VILCIENA.

Neatkarīgi no tā, kas notiek, tā vienmēr ir kāda cita vaina. Viņi nekad nevēlas uzņemties atbildību par lietām, kas noiet greizi. Viņi vienmēr pagrūž citus cilvēkus zem vilciena, lai glābtu sevi, jo viņiem nerūp neviens cits, kā tikai viņi paši.

7. VIŅI VIENMĒR JŪS NOSPIEŽ UN KRITIZĒ.

Ja jūs esat tas, kurš pastāvīgi strādā ilgas darba stundas un kurš sasniedz nospraustos mērķus, jo vēlaties labi darīt savu darbu, bet jūsu kolēģi tā vietā, lai jūs atbalstītu, kritizē jūs un saka, ka jums nevajadzētu strādāt tik smagi, jo tas liek viņiem izskatīties slikti - tad jūsu darba vide ir toksiska, un jūsu darba kolēģi skaidri un gaiši ir greizsirdīgi. Viņiem nepatīk, ka jūs darāt vairāk un strādājat vairāk, jo viņiem nepatīk strādāt un darīt vairāk.

Ja atrodaties šādā darba vidē, lūdzu, nostādiet sevi pirmajā vietā un sāciet meklēt darbu, kurā jutīsieties vairāk novērtēts, jo, strādājot toksiskā darba vidē, jūsu veselība no tā cietīs.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!