3 svarīgas prasmes, kuras mums neviens nekad nav mācījis

3 svarīgas prasmes, kuras mums neviens nekad nav mācījis

Jums ir apnicis dzīvot pēc dienas režīma un darāmo lietu uzskaitījuma plānotājā? Koučinga speciālists Marks Mensons piedāvā dažus laifhakus, kas jūsu dzīvei pievienos nedaudz haosa. Ar to palīdzību jūs beidzot sāksiet rīkoties spontāni, neturoties ne pie viena plāna.

1.Neņemiet visu tuvu pie sirds

Tā nu mēs reiz esam iekārtoti: visu, kas notiek dzīvē, mēs uztveram personīgi un izlaižam caur sevi. Kad esam veiksmīgi, liekas-visai-divainas-un-smiekligas" onclick="gtag('event', 'CrossLink', {'event_category': 'click', 'event_label': 'mums liekas'});">mums liekas, ka visi apkārt mums aplaudē. Kad viss ir slikti, mēs dusmojamies, jo uzskatām, ka esam pelnījuši ko labāku. Mēs jūtamies labi tikai īsu laika sprīdi. Tomēr tiem, kuri mūs kritizē neveiksmju periodos, ir daudz vairāk kopīga ar mums. Nevajag domāt, ka apkārtējie pastāvīgi apspriež mūsu kļūmes: galu galā visi ir aizņemti vienīgi ar sevi, un nevienam nav daļas gar citiem. Cilvēkiem ir raksturīgi kļūdīties - šī mācība būtu vienkārši jāpieņem. Viss, kas notiek ar mums, padara mūs stiprākus, un tā ir mūsu eksistences daļa, gribam mēs to vai nē.

2.Neturieties pie saviem uzskatiem, kā pie glābšanas riņķa

Lai gan uzskatus ir viegli sagraut, daudzi turpina turēties pie tiem, cenšoties nepārkrist pāri grimstoša kuģa bortam. Liekas, ka labāk ir izlikties, ka mēs neko nedzirdam, aizspiest ausis ar rokām, nekā piekrist citādam viedoklim. Lūk, piemērs. Kad mums ir 16, veidojas uzskati, kas skar visas dzīves sfēras. Mēs stingri zinām, ka meitene nekad neiemīlēs “botāniķi”, ja viņam nav biezs naudas maks un dārgs auto. Bet, kad tā saucamajam botāniķim paliek 30, šis pats uzskats ar viņu var izspēlēt ļaunu joku, ietekmējot to, kā cilvēks uzvedas ar pretējo dzimumu. Vēlme apzināties kļūdas un tiekšanās pēc jaunām zināšanām ir tieši proporcionāla tām izmaiņām , kas var dzīvē notikt. Izmēģiniet šādu paņēmienu: tūlīt pat uz papīra pierakstiet tās 20 lietas, kuras jūs vēlētos sevī mainīt. Metiet izaicinājumu visam, ar ko neesat apmierināti: “esmu slinks”, “es neprotu sarunāties ar cilvēkiem”, “es nespēju justies laimīgs, jo visu laiku esmu ar kaut ko neapmierināts” un tā tālāk. Tiklīdz savāksiet 20 punktus, pārlasiet sarakstu un uzrakstiet, kas būs, ja jūs to visu sevī izmainīsiet. Kāda kļūs jūsu dzīve?

3.Iemācieties rīkoties, iepriekš nezinot, pie kā tas novedīs

No pašas bērnības mēs esam raduši darīt to, kas noved pie noteikta mērķa. Sakopsim istabu - nopelnīsim uzslavu, uzrakstīsim kursa darbu - saņemsim atzīmi. Nav nekādu neskaidrību: mēs darām to, kas jādara. Taču reālajā dzīvē tā nemēdz būt. Neviens mums nepasaka, kādā sfērā mēs varēsim izveidot veiksmīgu karjeru, neviens negarantē, ka mīlestībā mēs būsim laimīgi uz mūžu. Nav paņēmienu, kā precīzi uzzināt, mēs rīkojamies pareizi vai nē. Tādēļ mēs no visa izvairāmies: mums ir jāzina rezultāts, pat nesākot vēl neko darīt. Un tad dzīve kļūst par atkārtojošos notikumu rindu - tikai tāpēc, ka tā ir droši.

Katru dienu es saņemu vēstules no cilvēkiem, kuri jautā: “Kā atrast dzīvē mērķi?”, “Vai man veiksies mīlestībā?”, “Kā saprast, ka es visu daru pareizi?”.

Tādas vēstules es izdzēšu, pat nelasot. Man par to nav pat nevienas domas!

Pirmkārt, neviens nezin, kas ir labāk tieši jums. Otrkārt, tas, ka jūs par to jautājat kaut kādam puisim no interneta, jau liecina par problēmu: jūs vēlaties zināt rezultātu, pirms esat kaut ko sākuši darīt.

Daudziem no mums noteikti vajadzētu pievienot nedaudz haosa savā ierastajā dienas ritmā. Pārtraukt darīt visu kaut kāda, reizēm sadomāta un pārāk mistiska, mērķa vārdā. Dzīvojiet šodienai, ļaujoties dzīves ritumam. Iespējams, ka jūs gaida tūkstošiem mikroskopisku neveiksmju, taču tikai ar to palīdzību mēs varam gūt panākumus.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!