Lūk, kā uz jūsu organismu iedarbojas vien 2 tasītes kafijas dienā! 5 iemesli, lai cienītu un mīlētu šo dzērienu

Lūk, kā uz jūsu organismu iedarbojas vien 2 tasītes kafijas dienā!  5 iemesli, lai cienītu un mīlētu šo dzērienu

Kas var būt labāks par aromātiskas kafijas garšu no rīta?

Pēc pēdējām Gallup aptaujām ir noskaidrots, ka 60% pieaugušo izdzer vidēji vienu kafijas tasīti dienā. Turklāt, ceturtā daļa atzīst, ka tā ir atkarība.

Tāds kafijas mīļotāju skaits nemaz neizbrīna. Bet ir ļoti pārsteidzoši uzzināt, ka kafija var būt mums veselīga.

Tāpat, kā visā citā, arī kafijas dzeršanā ir vajadzīga mēra sajūta. Tie, kas kafiju dzer “saprāta robežās”, patiesībā ar tās palīdzību uzlabo savu veselību!

Dažas no šim noderīgajām kafijas īpašībām patiešām pārsteidz. Kas gan to būtu domājis, ka kafija palīdz cīņā ar 2.tipa cukura diabētu vai pat ar dažiem vēža veidiem? Un tomēr, kā mēs uzzinājām, tas tā ir.

5 saslimšanas, kas baidās no kafijas, kā no uguns

1.Aknu ciroze

Tas, protams, nenozīmē, ka kafija ir panaceja pret aknu cirozi. Un nevajadzētu paļauties uz to, ka kafija novērsīs saindēšanos ar alkoholu. Taču tā var pozitīvi ietekmēt aknas un novērst šīs briesmīgās slimības attīstību. Ja ticam CNN datiem, tad “2 papildu kafijas tasītes dienā samazina aknu cirozes attīstību par 44%”.

Otrā tipa cukura diabēts

Diabēts ir nopietna saslimšana, kas jāārstē mediķu uzraudzībā. Un tomēr kafija ir tas dzēriens, kas var novērst 2.tipa cukura diabēta attīstību. “Dažos pētījumos ir ticis pierādīts, ka tiem, kas dzer kafiju, pat daudz kafijas, ir mazāks diabēta attīstības risks, kā citiem cilvēkiem,” - raksta WebMD. Un, lai gan saka, ka tieši kofeīns ir galvenais elements cīņā ar diabētu, pētījumi parāda, ka nevis kofeīns, bet kafija kopumā rada labvēlīgu efektu.

3. Sirds slimības

Kofeīna ietekme uz sirdi vēl tiek pētīta, un, kad runa ir par jūsu sirds veselību, ieklausieties sava ārstējošā ārsta ieteikumos. Un tomēr, kafija var kļūt noderīga nāvējošas sirds saslimšanas novēršanā. Tech Times rakstā “Ikdienas kafija samazina sirds slimību risku” tiek aprakstīts pētījums, kurā ir teikts: “Regulāra kafijas lietošana bija tieši proporcionāli saistīta ar risku nomirt no sirds-asinsvadu slimībām.” Tā kā tie, kam rūp sirds veselība, iespējams, tieši tagad sniegsies pēc vēl vienas tasītes kafijas.

4.Vēzis

Lai gan pētījumi vēl turpinās, Amerikas vēža izpētes institūta zinātnieki apgalvo”: “Pētījumi ir parādījuši, ka noteikti produkti, piemēram, kafija, var palīdzēt cīņā ar vēzi.” Kafiju gan nevar nosaukt par zālēm, tomēr tie, kas kafiju dzer regulāri, var, paši to nezinot, novērst sev vēža attīstīšanos.

5.Parkinsonisms un Alcheimera slimība

Bez normālas smadzeņu aktivitātes uzturēšanas, kafija var būt noderīga arī Alcheimera slimības un parkinsonisma simptomu novēršanā. “Jaunākie pētījumi liecina, ka trīs kafijas tasītes dienā var novērst Alcheimera slimību veciem cilvēkiem, kuriem pasliktinājusies atmiņa,” - vēsta CBS News Tāpat šajā pētījumā arī tiek teikts, ka ikdienas kofeīna lādiņš var atvieglot Parkinsona slimības norisi. Šie pētījumi varētu ļoti iepriecināt tos, kas ir pakļauti šo iedzimto slimību riskam.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!