Kā reaģēt uz negatīviem cilvēkiem, pašiem nepaliekot negatīviem
“Ir divu veidu cilvēki, kas jums teiks, ka jūs nevarat kaut ko mainīt šajā pasaulē: tie, kuri baidās izmēģināt paši, un tie, kas baidās, ka jums izdosies.”
- Rejs Goforts
Diemžēl mūsdienu pasaulē ir pārāk daudz negatīvisma, pasaulē ir pārāk daudz cilvēku, kuri vai nu baidās riskēt, lai atrastu savu laimi, vai arī viņi mēģinās darīt visu, lai apturētu citus gūt panākumus savā ceļā.
Es uzskatu, ka katrs no mums reizēm saduras ar tik negatīviem cilvēkiem, ka mēs pat nezinām, kā izturēties viņu tuvumā. Un vissliktākais ir tas, ka lielākoties šie negatīvie cilvēki nāk no mūsu tuvākās ģimenes un draugiem. Nav tā, ka mūsu darbavietā nav neviena, kurš vienmēr tenko, sūdzas un tēlo upuri, kad viņiem tiek dota iespēja, bet tas notiek darbā.
Kad mēs esam pabeiguši savus darbus, mēs vienkārši pametam šo vietu un koncentrējamies uz skaisto laiku, ko pavadīsim kopā ar ģimeni. Bet, ticiet man, nekas nav sāpīgāks par to, ka ir kāds, kurš ir ļoti tuvs jums, un kurš pastāvīgi jums atkārto to, ka tas, ko jūs darāt, un lai ko jūs mēģinātu, jums nekad neizdosies.
Un jūs nevarat tik viegli aizbēgt no šiem cilvēkiem. Jūs tur paliekat, jo tās arī ir jūsu mājas, kur gan jūs varētu doties? Jūs nevarat pārvākties nekur citur, ja jums nav nekādu līdzekļu. Un, pēc kāda laika iestrēdzis šādā vietā, jūs sākat ticēt viņu negatīvismam, uzskatot, ka viņu vārdi ir patiesi.
Viņi faktiski sāk jūs ievilkt savā negatīvajā pasaulē, kur viss ir tumšs, auksts un kur iekšā netiek neviens saules stariņš!
Katru dienu es redzu cilvēkus, kas atsakās no saviem sapņiem tikai tāpēc, ka kāds cits teica, ka viņi nevar gūt panākumus. Un man ir kaut kas sakāms tiem negatīvajiem cilvēkiem, lai viņi beidzot pārtrauc citu demoralizēšanu!
Un vēl viens paziņojums tiem, kas kopā ar šiem enerģijas novadītājiem ir ieslodzīti šajā lokā - lūdzu, neatdodiet savus sapņus, lai viņi tos varētu sabojāt tieši jūsu acu priekšā!
Kad mūs ieskauj negatīvi cilvēki, pirmais, kas jums ienāk prātā, ir iet prom, vienkārši aiziet prom un nepiešķiriet viņiem savu dārgo laiku un uzmanību.
Bet, kā jau teicu iepriekš, to ir vieglāk pateikt, kā izdarīt, jo dažreiz mēs nevaram vienkārši aiziet, it īpaši, ja jūs dzīvojat kopā ar šādu cilvēku. Tātad tagad ir jautājums, kā rīkoties ar viņiem un viņu negatīvismu? Pirmkārt, viņus nedrīkst nosodīt.
Tagad daži no jums varētu teikt: “Kā tā, viņi nosoda mani un arī citus!” Bet jums nevajadzētu izdarīt secinājumus, kā to dara citi un viss pārējais. Vienkārši paskatieties uz viņiem, viņi nav apmierināti to darot, tāpēc arī jūs nebūsiet. Jums vienmēr vajadzētu paturēt prātā to, ka viņu negatīvismam vajadzēja parādīties kaut kur, jo būtībā cilvēki ir labi un laimīgi.
Tādējādi, ja cilvēks ir nelaimīgs un negatīvs, kaut kas viņu dzīvē ir nogājis greizi. Tāpēc vispirms jums vajadzētu izpētīt viņu negatīvisma “kāpēc”, jo tas varētu būt liels sauciens pēc palīdzības. Neskatoties uz to, neaizmirstiet, ka ir cilvēki, kuri ir vienkārši negatīvi un ļauni.
Un viņi mēģinās jūs pavilkt sev līdzi tikai tāpēc, ka viņiem nav izdevies būt laimīgiem. Šie cilvēki meklē sabiedrību savām bēdām, taču jums nevajadzētu būt šī upura draugam. Nekad neatļaujiet kādam jūs pavilkt līdzi viņu negatīvismam, vai padzīt jūs no jūsu sapņiem.
Šeit ir dažas pozitīvas domas un attieksmes izmaiņas, ko jūs varētu darīt sava “Es” labā, lai varētu piecelties un adekvāti reaģēt uz citu negatīvismu.
1. Esiet pacietīgs -
kad nav iespējas izvairīties no šiem cilvēkiem un kad esat noguris no patsāvīgas bēgšanas no cilvēka, kurš iztukšo jūsu enerģiju, jums vajadzētu vienkārši palikt pacietīgiem. “Pacietības mākslas” apgūšana var palīdzēt mierīgi tikt galā ar visu stresu, kas nāk no citiem cilvēkiem, un tas jūs izglābs, jo nekādas kaitīgas un negatīvas domas nekad nevarētu rasties pacietīgā un vērojošā prātā.
2. Redziet situācijas pozitīvo pusi -
tas nozīmē, ka jums ir jāatrod sava mācība visā situācijā, kad esat kopā ar negatīvu cilvēku. Varbūt jūs, tomēr, abi esat vairāk līdzīgi, nekā jūs sev vēlaties to atzīt, tāpēc šī var būt jūsu “acu atvēršanas” situācija.
3. Esiet līdzjūtīgs -
mēģiniet atrast un saprast visa negatīvā avotu, ko šis cilvēks jums dara. Tam jānāk no kaut kurienes, kādai vietai šī cilvēka iekšienē jābūt ļoti sabojātai. Mēģiniet viņiem palīdzēt vai tikai izprast viņus sava miera labad.
4. Esiet pašanalizējošs –
noskaidrojiet to, kāpēc viņu teiktie vārdi vispār jūs sāpina. Meklējiet savas iezīmes, kāpēc jūs jūtaties tik ļoti aizvainoti viņu negatīvisma dēļ. Ja jūs būtu līdzsvarots un pozitīvs cilvēks, nekas no tā, ko viņi saka, nekad nevarētu jūs sāpināt.
5. Mēģiniet palīdzēt -
tikai tad, ja jums viņi lūdz, jūs varētu piedāvāt savu viedokli par problēmu un mēģināt novērst šo negatīvismu viņos. Kad jūs sasaistāties ar viņu sāpēm, ar tām, par kurām viņi pastāvīgi sūdzas, un ar tiem cilvēkiem, kuri visu laiku ir negatīvi, jūs varētu piedāvāt kādu palīdzību vai padomu, lai viņi varētu sākt meklēt kļūdas sevī un pārstātu vainot citus par savām nelaimēm.
Vienmēr atcerieties, ka jums nevajadzētu izteikt savu viedokli, mēģinot mainīt viņu viedokli, tas tikai radīs vairāk negatīvisma. Esiet pacietīgi un līdzjūtīgi un runājiet tā, lai jūsu vārdi varētu palīdzēt viņiem saprast, ka dzīvei ir arī labā puse, un viņi varētu mēģināt to izbaudīt, ja viņi pārmaiņas pēc kļūst pozitīvi.