Kā no viena krūma iegūt līdz pat 15 kg kartupeļu: pieredzējušu kartupeļu audzētāju padomi

Kā no viena krūma iegūt līdz pat 15 kg kartupeļu: pieredzējušu kartupeļu audzētāju padomi

Kartupeļi ir vieni no visbiežāk audzētajiem dārzeņiem mazdārziņos. Atklāsim jums dažus noslēpumus, kā panākt, lai no viena krūma varētu ievākt pat līdz 15 kilogramiem kartupeļu.

Sēklas atlasīšana

Vēlams jau tūlīt pēc izrakšanas atlasīt sēklas kartupeļus un atstāt tos uz nedēļu siltumnīcā. Pa šo laiku bumbuļi piesātināsies ar sauli un kļūs zaļi. Solanīns, kurš pa šo laiku veidojas kartupeļos, uzveiks daudzus slimību ierosinātājus, arī tādus, kā sēnītes. Un arī pagrabā šādus kartupeļus varēs novietot pavism droši, jo grauzēji tos neaiztiks.

Sagatavošana stādīšanai

Pagrabā šos bumbuļus var uzglabāt līdz pirmajām marta dienām. Pēc tam tos vajadzētu novietot tur, kur temperatūra nepārsniedz 15 grādus. Līdz aprīlim tie jāglabā zem bieza auduma. Pāris nedēļas pirms stādīšanas tie jāsaliek konteineros, jāpārkaisa ar skaidām un jāaplej ar siltu ūdeni. Tas padarīs krūma sakņu sistēmu īpaši spēcīgu.

Mulčēšana

Lai neapgrūtinātu sevi ar lauka uzrakšanu pavasarī un rudenī, izmantojiet mulčēšanu. Septembrī kartupeļu vietā iesējiet rudzus. Bet maijā tos nogrieziet, uz to brīdi rudzi būs izauguši apmēram 10 cm. Kartupeļus stādot var likt salmiem pa virsu, bet pēc tam apbērt ar zemi. Vienlaicīgi ar kartupeļiem starp vagām iestādiet sinepes un rutkus. Kad pienāks vagošanas laiks, krūmus cērtiet nost un atstājiet tos starp vagām. Tas palīdzēs izvairīties no kaitēkļiem.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!