10 lietas, kas jāpagūst mājās izdarīt līdz ziemai

10 lietas, kas jāpagūst mājās izdarīt līdz ziemai

Nē, runa nebūs par dārzeņu konservēšanu. Taču ir lietas, kuras jāpacenšas ieplānot padarīt līdz aukstuma atnākšanai.

“Ziema nāk” - teica Kīts Haringtons. Jau pavisam drīz gribēsies palīst zem pleda ar tasīti karsta kakao rokās, labu grāmatu, murrājošu kaķi blakus, mieru un klusumu. Un tieši tagad ir īstais laiks, lai šo mieru un mājīgumu sev nodrošinātu, kamēr organismā vēl ir atlikusi vasarā uzkrātā enerģija.

1.Jāatkausē ledusskapis

Jāizmet viss, kas jau sen ir nostāvējies, jānoberž un jānomazgā plauktiņi, jāizvāc apledojums no saldētavas - vasarā noteikti tam nebija laika. Tagad jums ir vieta pēdējiem vasaras zaļumu krājumiem.

2.Jāsakārto virtuves skapīši

Kaut kas jau sen ir izbiris, kaut kas ir palicis samīcītu paciņu apakšā. Sen jau ir laiks šeit ieviest kārtību. Un vēl ir jāpapildina konservu un bakalejas krājumi. Tad ziemā nenāksies lieku reizi iet ārā, kad laikapstākļi nebūs tie jaukākie.

3.Jānotīra šašliku restes un iesmi

Ir pienācis laiks tos nolikt ilgstošai glabāšanai augšas skapī. Var jau būt, ka vēl pāris reizes sanāks izrauties pie dabas, bet tas nav skaidri zināms.

4.Jānomazgā logi

Gan no iekšpuses, gan ārpuses. Pēc tam būs jau pārāk auksts, un mājās kļūs vēl tumšāks, nekā varētu būt. Logus labāk ir mazgāt, kad laiks ir apmācies, tad uz stikliem nepaliek švīkas.

5.Jāpārmazgā vasaras drēbes

Jāpārmazgā, jāizžāvē un jānoliek tālākā plauktā. Tās mums būs vajadzīgas ne tik drīz. Toties nebūs iespēja pavasarī atklāt, ka uz mīļākās kleitas ir ieēdies traips.

6.Jāsakārto soma

Visi vecie čeki, kvītis, pildspalvas, kas sen jau neraksta, reklāmas lapiņas un nobružātas konfektes - visu uz atkritumiem. Dažas lietas dāmu somiņā glabāt vispār ir bīstami. Tajā ir jāatrodas dokumentiem, makam, pūdernīcai un lūpukrāsai. Pārējais viss ir lieks.

7.Jāļauj pažūt segām un spilveniem

Pēdējās saulainās dieniņas, pēdējā saulīte - nepalaidiet to garām. Lai šīs lietas kārtīgi izžūst un izvēdinās. Un pie viena saglabā atmiņā saulainās dienas.

8.Jāiztīra paklājs

Nevis vienkārši jāizsūc ar putekļu sūcēju, bet gan kārtīgi jāiztīra no vasaras putekļu pēdām, pa logu salidojušajām bērzu sēkliņām un citiem netīrumiem, kurus paklājs pamatīgi uzsūc. To pašu vajadzētu izdarīt arī ar dīvāna spilveniem. Jo drīz jūs kopā pavadīsiet daudz laika.

9.Jānopērk sildītājs

Kamēr vēl pastāv iespēja to nopirkt ar atlaidēm. Ziemas vidū par sildītāju izpārdošanu varēs tikai sapņot.

10.Jāpārstāda puķes

Ziemā istabas augus labāk nevajadzētu traucēt. Taču tagad, kad tie vēl ir spēka pilni, var atjaunot zemi, apgriezt saknes, ja nepieciešams, vai pat nomainīt podiņus - zaļumi ziemā iepriecinās vairāk nekā jebkas cits.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!