Tu neesi laimīgs: 5 iemesli, lai to saprastu un atzītos pats sev
Ja uz jautājumu ‘’kā iet?’’ tev tūlīt pat gribas sarunu biedram izstāstīt visu un uzreiz - tev noteikti ir nepieciešams atbalsts un padoms. Pastāvīgi ierauties sevī un gaidīt, kad viss atrisināsies, nedrīkst (sevišķi jau šajā pandēmijas laikā), jo agri vai vēlu pēc palīdzības taču nāksies griezties. Tāpēc, lūk, tev būs veseli 5 iemesli atzīties, ka kaut kas nav kārtībā, un noslēgt vienošanos gan ar sevi, gan apkārtējo pasauli.
Sajūta, ka ir nepieciešams atbalsts
Mūžīgi izlikties, ka viss ir labi, nav iespējams, tik un tā ‘’sāpe’’ izlauzīsies uz āru, liks fiziski izjust nepieciešamību pēc palīdzības no malas un izbeigt mānīt tuviniekus. Atceries, ka tuvinieki nav vienaldzīgi un vēlas palīdzēt, un visticamāk pat nojauš, ka ar tevi kaut kas nav labi, lai kā tu to censtos noliegt. Tā kā vienkārši pasaki, ko tu patiesībā jūti - un tev palīdzēs tikt laukā no kritiskā stāvokļa, sirsnīgi izrunājoties vai vienkārši bezrūpīgi pavadot laiku.
Tev ir problēmas ar veselību
Parasti viss ir savstarpēji saistīts, un emociju apspiešana tūlīt pat atsaucas uz pašsajūtu. Varbūt galvassāpju iemesls nemaz nav pastāvīgais darbs, bet gan centieni apspiest savas jūtas un neizteikt tās? Varbūt depresija neuzradās tāpat vien, pati no sevis? Problēmas atzīšana jau pati par sevi ir atslēga uz tās risinājumu. Dalies ar kādu tuvinieku, tas kaut nedaudz palīdzēs atbrīvoties no smaguma sajūtas un atjaunos tavu iekšējo līdzsvaru.
Apziņa, ka attiecības ir jāuzlabo
Veselīgas attiecības - tas ir dialogs. Ja tu nedalies savās emocijās un izjūtās, tu burtiski atgrūd no sevis tuvākos un pieļauj kļūdu, uzskatīdams, ka cilvēks jau tā lieliski zina, kas ar tevi notiek. Visi uz pasaules nav ekstrasensi - tavas domas izlasīt neizdosies, tā kā, ja tevi kaut kas satrauc, ir vērts par to parunāt. Tā tās attiecības arī uzlabojas - caur sarunām, nevis klusējot.
Sapratne, ka esi pelnījis būt laimīgs
Pozitīvās psiholoģijas adepti apgalvo: ikviens no mums ir pelnījis laimi. Principā tā tas arī ir, un ir jāpriecājas kaut par nelieliem sasniegumiem, jo tieši tie atstāj iespaidu uz mūsu dzīvi. Īsi sakot, pārņem kontroli pār savām emocijām un pacenties uz visu paraudzīties no cita skatu punkta: viss, kas notiek, ir uz labu. Priecājies par dzīvi, un tā pacentīsies tevis dēļ.
Sajūta, ka vari palīdzēt otram
Tu vari bezgalīgi dot padomus (arī par lietu) draugiem un paziņām, kā dzīvot laimīgi. Tajā pat laikā pašam paliekot nelaimīgam. Tieši šis ir signāls, ka pienācis laiks palīdzēt pašam sev, atzīties, ko tu patiesībā jūti, un savus paša padomus izmēģināt uz sevis. Tas, starp citu, vēl arī dos tev pārliecību par sevi un pareizo motivāciju, tieši kuras tad arī pietrūkst pilnai laimei.