Diļļu audzēšanas īpatnības, sējot tās vasarā

Diļļu audzēšanas īpatnības, sējot tās vasarā

Ar ko gan tik labas ir dilles? Protams, tās ir aromātiskas, garšīgas un ļoti vērtīgas. Un vēl – tās var sēt jebkurā dārza darbu sezonas laikā, no agra pavasara līdz vēlam rudenim. Bet jūlija beigās un augustā diļļu sēšanai ir dažas īpatnības.

Lielu dobi dillēm laikam neierīkosiet. Jau tukšās dobes atkal ir piepildītas ar vēlajiem dārzeņiem. Kā tad būt? Pamēģiniet dilles iekārtot dobē pie gurķiem, burkāniem vai kāpostiem.

Ieguvums būs dubults – ēteriskās eļļas, ko satur dilles ievērojami uzlabos dārzeņu garšu, kas atradīsies dillēm kaimiņos. Tāpat tās palīdzēs atgaiņāt dažas kaitēkļu sugas. Un augsne kurā aug piemēram, gurķi, labi derēs arī dillēm, jo tā jau ir pietiekami labi mēslota.

Siltumnīcā vasaras laikā gan dillēm nav ko darīt! Tur tās kļūs mazāk aromātiskas un pēc nogriešanas daudz ātrāk novītīs.

Kad vasara jau būs pusē un mēs vēlamies pasteidzināt jauno diļļu dzinumus, tie aug ļoti lēnām. Ja sēsi sausas sēklas, tās saules gaismu ieraudzīs tikai pēc 20 – 25 dienām.

Tātad, vajag mazliet “paburties” – ieliekat sēklas auduma maisiņā, paliekat zem tekošas ūdens strūklas, kuras temperatūra ir 60 grādu. Tad 3 dienas turiet ūdenī istabas temperatūrā. Katru dienu 2 – 3 reizes ūdens jāmaina, bet sēklas jāskalo zem vēsa ūdens strūklas. Var rīkoties arī citādi. Caur ūdeni (20 grādi), kurā ieliktas diļļu sēklas, 20 stundas laist gaisu ar akvārija kompresora palīdzību.

Ēteriskās eļļas, kas kavē dīgšanu, tiek no dillēm noskalotas, un jūs, iesējot “atmazgātās” un izžāvētās sēklas, iegūsiet pirmos dzinumus jau pēc 4 – 6 dienām.

Dilles jāsēj mitrā augsnē, pa virsu uzber 0,5 cm kūdras, organisko mēslojumu un smiltis. Nav jāaplej… Ja vēlaties, lai izaug glīti diļļu “lietussardziņi”, nekādā gadījumā nenokniebjat lapas. Tā jūs sabojāsiet gan diļļu lapiņas, gan zaudēsiet vērtīgās barības vielas, kad dilles sāks ziedēt. Nogriešanai dilles būs gatavas pēc 35 – 40 dienām, kad sasniegs 20 – 25 cm.

LAI IZDODAS!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!