Hormons insulīns: Kas par to būtu jāzin?
Jo vairāk insulīns, jo vairāk tauki un punkts.
Ceļojums uz aptaukošanās valsti un metabolisko sindromu sāks un beidas ar hormonu insulīns. Tas pārveido cukuru par taukiem. Insulīns stimulē palielinātu tauku daudzumu šunās. Jo vairāk insulīna, jo vairāk tauku! Punkts. Insulīna rezistence izpaužas ar zemu enerģijas līmeni un garstāvokļa maiņām. Tas ved pie hipertonijas, sirds asinsvadu salsimšanām, vēža, cukura diabēta un pāragras novecošanas. Īpaši gribu uzsvērt, ka insulīns negatīvi iejaucas smadzenes hormonos un veicina neauglību. Dēļ insulīna mums aug matiņi, kur mēs nevēlamies un krīt ārā citur.
Nobloķējiet insulīnu un tauku šūnas paliks tukšas. Nobloķējiet insulīnu un pavisam drīz holesterīna profils uzlabosies, pazudīs hroniski iekaisumi, samazināsies arteriālais asinsspiediens, un cukura līmenis asinīs. Bet lai sasniegtu šādu efektu ir jāiemācās insulīna korekcijas metodes.
REKOMENDĀCIJAS INSULĪNA KOREKCIJĀ:
1. Izslēdzat no ēdienkartes ātras iedarbības ogļhidrātus: miltu produktus, baltos rīsus, cukuru, cukura aizvietotāji un saldinātāji. Tieši šie ogļhidrāti rada lielu insulīna vilni asinīs. Nelielos daudzumos tiek atļauts lietot stēviju, pāris dateles, kā arī lēnie ogļhidrāti, tādi kā saldais kartupelis, ķirbis un grūbas. Aizvietojiet ierastās brokastis no brokastu pārslām, maizītēm, apelsīnu sulas un omletes ar bekonu uz biezpienu ar krējumu pievienojiet riekstus un ogas. Atceraties, ka produktos it īpaši sulās ir liels cukura daudzums un citas nevēlam piedevas. Ja jums piedāvāto produktu nav ēduši jūsu vecvecāki, tad labāk atturieties no tā.
2. Dienā apēdat ne mazāk par 400g svaigus un pagatavotus dārzeņus. Es domāju dārzeņus, pākšaugi šeit neskaitās, neaizmirstat arī par sēnēm un zaļumiem.
3. Katrā ēdienreizē ir jābūt olbaltumvielām, dzīvnieku vai augu izcelsmes. Olbaltumvielas arī spēj paaugstināt insulīna līmeni, tapēc olbaltumvielu daudzums ēdienreizē nedrīkst būt lielāks par 25-45g trīs reizes dienā.
4. Pārtraukumi starp ēdienreizēm nedrīkst būt mazāks par 4-6 stundām. Pretējā gadījumā insulīna līmenis nepaspēs nokristies līdz nākamajai ēdienreizei. Ja jūs 3 stundas pēc iepriekšējās ēdienreizes jūtat neizturamu velmi paēst, tas liecina par to, jums ir insulīna rezistence un nav stabils cukura līmenis asinīs.
NO VISIEM SPĒKIEM PRETOJATIES UZKODĀM.
Regulāras uzkodas un biežas ēdienreizes paaugstina insulīna līmeni. Šāds ieradums radīs augsta insulīna līmeņa pat pie zema ogļhidrātu daudzuma uzturā.
Ja jūs nevar noturēties bez uzkodām, tad pamēģinat palielināt olbaltumvielu daudzumu pie ierastajām ēdienreizēm. Vēl varat mēģinā izdzer glāzi tīra ūdens un pagaidat 20 minūtes, iespējam izsalkuma sajūta var pazust. Ja izsalkums tomēr nav pazudis, tad paēdat produktus ar augstu tauku saturu, tādus kā rieksti, saulespuķu sēklas, kakoe pupiņas vai iedzerat tēju. Atceraties, tikai trekns ēdiens nepaugstina insulīna līmeni! Mēģinat netaisīt uzkodas pēc vakariņām. Jūsu mērķis ir neiet gulē ar pilnu vēderu. Tas nozīmē, ka vajadzētu paēst vakariņas 3-4 stundas pirms došanās gulē. Laiks bez ēdiena starp vakariņām un brokastīm būtu vēlams ne mazāk kā 11-12 stundas. Pēc 8-10 studām, kad esat paēdis, aptuveni puse enerģijas tiek ņemta no tauku rezervēm. Tauku degšana pāatrināš 11 stundas pēc tā, kad esat bijis bez ēdiena. No otras puses ilga būšana bez ēdiena noved pie muskuļu masas zuduma.
5. Ir atļauts apēst ne vairāk kā pusi bļodas augļu(120 grami). Ar augļiem tiek domāts, ogas, avokado, skābs ābols, olives. Ieteicams atteikties no saldām ogām, tādām kā vīnogas.
6. Kārtīgi sagremojiet pārtiku. Šādā veidā jūs palīdzat organismam sagremot pārtiku un ļaujat izdalīt sāta hormonu.
7. Neaizmistat par probiotiķiem! Draudzīga mikroflora būs pamats veselībai un palīdzēs izvadīt toksīnus, tai skaitā sāļus un smagos metālus.
BRĪDINĀJUMS!
Visas izmaiņas ēdienkartē vajadzētu veikt pakāpeniski u prātīgi. Ātras pārmaiņas var novest pie paaugstinātiem triglicerīdiem un sliktā holesterīna. Cilvēkiem ar noslieci un podagru var islaicīgi paaugstinā urīnskābes līmenis un provacēt lēkmi.
Noslēgumā piebildīšu, ka atjaunošana tik spēcīga hormona, kā insulīns ietekmēs citus hormonus un tas būs sākums cīņai ar slimībām.