Desmit super paņēmieni, lai pārtrauktu bērna histēriju

Desmit super  paņēmieni, lai pārtrauktu bērna histēriju

Gribi, parādīšu burvju triku

Nodemonstrējiet bērnam, kā ar burvju trika palīdzību pazūd asaras:” Tu gribi nomierināties, bet asaras tek un tek? Es tev palīdzēšu!” Pašam trikam jums noderēs kāds mīksts autiņš vai lakatiņš. Jūs uzmetat to mazulim, noskaitāt kādu burvju pantiņu un, re, asaras ir pazudušas!

Ūdens – labākais palīgs

Nomazgāties, padzerties ūdentiņu – šis paņēmiens lieliski nomierina ne tikai bērnus, bet arī pieaugušos. Ja jūtat, ka arī pati sākat “uzvilkties”, piebiedrojieties bērna ūdens procedūrām.

Gurķi ēdīsi?

Vai tomātu, vai sviestmaizi, visu, ko bērns vēlēsies tajā brīdi, lai tikai aizņemtu muti ar kaut ko citu, izņemot raudāšanu. Bērniem, kuri mīl paēst, tā ir lieliska alternatīva. Un pats jautājums var būt tik negaidīts, ka bērns aizmirsīs, kāpēc tikko raudājis.

Uzzīmē problēmu!

Vai vienkārši apraksti. Piedāvājiet bērnam izanalizēt situāciju: “Pasaki, tava problēma ir liela vai vidēji liela? Tā ir nopietnāka par to, kas bija Jaunajā gadā, kad tu gribēji planšeti, bet saņēmi galda hokeju?”. Operējiet ar abstraktiem jēdzieniem, fantazējiet. Un tālāk jau viss ir vienkārši: mazas problēmas var atrisināt dienas laikā, bet lielāku problēmu risināšana prasa laiku. Bet jūs taču risināsiet tās kopā, vai ne?

Elpošanas procedūras

Tās noder tad, kad saprotat, ka mazulis tik ļoti ir nonācis emociju varā, ka patstāvīgi galā ar sevi netiks.
Stingri pasakiet: “Tagad dziļi ieelpo, izelpo, noslauki asaras un parunāsim!” Arī pati izpildiet šo elpošanas vingrinājumu, lai nomierinātos un būtu gatava mierīgai sarunai ar bērnu.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!