Ar ko noderīgs sarkanais āboliņš
Sarkanais āboliņš plaši tiek izmantots lauksaimniecībā kā lopbarības un enerģētiskais augs, kā arī tiek uzskatīts par perspektīvu farmaceitisko preparātu izejvielu iegūšanai. Tam piemīt ārstnieciskas spējas, kas palīdz ārstēt daudzas slimības.
Sarkano āboliņu izmanto redzes problēmu ārstēšanai, neirozes, depresijas, galvas sāpju, bipolāro traucējumu un trokšņa ausīs novēršanai. Ārstniecībā tiek izmantots pilnīgi viss – kaltēts augs, tā sula un uzlējums. Lai pagatavotu sarkanā āboliņa sulu, izmanot visus tā veidus. Nogriež auga ziedus, sasmalcina līdz putriņas konsistencei un ar spiedes palīdzību izspiež sulu. Tad sulu sajauc ar degvīnu attiecībā 1:3, lai tā varēt ilgāk uzglabāties un krājumu pietiktu visai ziemai. Ja ārstniecības kurss tiek veikts āboliņa ziedēšanas laikā, tad labāk iztikt bez spirtotā dzēriena pievienošanas un izmantot svaigi spiestu sulu.
To pagatavo šādi: sarkanā āboliņa lapas sasmalcina, to var darīt arī izmantojot blenderi, tad piecas ēdamkarotes sagatavotās masas aplej ar ūdeni istabas temperatūrā. Pēc desmit minūtēm sulu nokāš caur 2 – 3 reizes salocītu marli.
Neskatoties uz to, ar kādu sulu (svaigu vai konservētu) notiek ārstēšana, tai jāturpinās ne mazāk kā divus mēnešus. Piemēram, aterosklerozes profilaksei katru dienu jālieto 1 – 2 ēdamkarotes koncentrētas nešķaidītas sulas 60 dienu garumā.
Sarkanā āboliņa sula palīdz saaukstēšanās gadījumā, normalizē temperatūru, mīkstina klepu, attīra elpceļus. Arī bronhīta, traheīta un pneimonijas gadījumā tā ir lielisks palīgs. Īpaši smagos gadījumos var lietot pa 1 ēdamkarotei līdz pat septiņām reizēm dienā. Īpaši noderīga āboliņa sula ir tieši sievietēm. Tā ir īpaši noderīga tām, kas izjūt spēcīgas sāpes menstruāciju laikā, cieš no anēmijas un ieiet menopauzes periodā.
Sievietēm jālieto 5 ēdamkarotes sulas dienā vienu mēnesi. Ikviens ārstēšanas kurss ar sarkanā āboliņa palīdzību, gan sieviešu slimības, gan elpceļu problēmas un citas slimības ir jāsaskaņo ar citu preparātu lietošanu. Sarkanā āboliņa sula ir dabas līdzeklis, kas aktivizē organisma aizsargfunkcijas, stiprina imunitāti un veic intoksikāciju. Bet tā, protams, nav panaceja visā kaitēm. Lai ārstēšana būtu pilnīga, tai jābūt kompleksai un jāizmanto arī ārsta izrakstītie preparāti.
Cilvēkiem gados āboliņa sula jālieto pa 1 tējkarotei piecas reizes dienā desmit minūtes pirms ēšanas vienu mēnesi. Tas palīdzēs stiprināt sirds muskuli, mazinās pietūkumu kājās, varikozes problēmas, reimatismu un poliartrītu. Maz kas zina, ka šis augs būs noderīgs arī tādu specifisku problēmu gadījumos kā alerģiskais dermatīts, siena drudzis, saindēšanās ar sēnēm un smago metālu sāļiem gadījumā.
Kā jebkuram augam, arī sarkanajam āboliņam var būt dažādas blakusparādības. Tas jāpārtrauc lietot, ja parādās sāpes kuņģī, caureja, ja ir nosliece uz sirds slimībām. Tāpat to aizliegts lietot grūtniecības laikā. Āboliņš paaugstina skābu vidi organismā, tāpēc jābūt piesardzīgiem tiem, kam ir gastrīts un kuņģa čūla.