10 iemesli, kāpēc jūs jūtaties emocionāli izsmelts un ko jūs variet darīt, lai sev palīdzētu

10 iemesli, kāpēc jūs jūtaties emocionāli izsmelts un ko jūs variet darīt, lai sev palīdzētu

Vai jūs kādreiz esat juties izsmelts, lai arī neesat darījis nekādu fizisku darbu? Cilvēki var emocionāli un fiziski nogurt pat tikai no mācīšanās, vai mēģinot atrisināt kādu problēmu, kas viņus uztrauc. Tas ir tāpēc, ka garīgās domāšanas process ir tik pat prasīgs, kā jebkāda fiziska aktivitāte. Fiziskas aktivitātes patērē daudz mūsu enerģijas un tāpēc mēs varam justies iztukšoti. Tas pats ir ar mūsu emocijām. Kad jūsu prāts ir nomākts ar pārāk daudz sajūtām un pārāk daudz informācijas, arī emocijas kļūst smagas - ir grūtāk saglabāt ķermeņa kontroli, kā rezultātā, jūs jūtaties emocionāli un garīgi izsmelti. Tātad, kuras ir tās lietas, kas liek jums justies emocionāli iztukšotam? Šeit ir visizplatītākie iemesli, kāpēc jūs jūtaties izsmelts.

1. Iesaistot sevi sliktās attiecībās

Fakts ir tāds, ka cilvēki, ar kuriem mēs pavadām laiku, ietekmē mūsu domas un emocijas. Turklāt, ar šiem cilvēkiem neizbēgami radīsies konflikti, kā rezultātā, mūsu emocijas no tā tiks ietekmētas. Vēl jo vairāk, ja jūs esat iesaistīts neveselīgās attiecībās.

Jūsu garīgajai veselībai nav nekā kaitīgāka kā attiecības ar cilvēkiem, kas jums ir sliktas un toksiskas. Tas sevī ietver visa veida toksiskas attiecības - romantiskas attiecības, sociālas attiecības un attiecības starp ģimenes locekļiem. Toksiskas attiecības ir toksiskas attiecības, un, ja vēlaties saglabāt veselo saprātu, pat ja tas nozīmē mūsu draugu, ģimenes locekļu vai romantisko partneru atgrūšanu, tas ir jāizdara. Jūsu garīgā enerģija un labklājība ir svarīgāka, un jums tā būtu jāaizsargā, lai vai kas.

2. Aizmirstot par sevi un savām vajadzībām

Jebkuru reizi, kad jūs izvirzīsiet citu cilvēku vajadzības priekšā savām, jūs jutīsieties emocionāli iztukšots. Kad neapbalvojiet sevi par paveikto, kad aizmirstiet sevi palutināt un pārstājiet darīt lietas, kas jums patīk - jūsu smadzenes piepildīsies ar negatīvām emocijām, tādējādi, liekot justies bezspēcīgam un emocionāli izsmeltam.

3. Jūsu bezgalīgā nepieciešamība pēc perfekcionisma

Būt perfekcionistam var arī būt emocionāli nogurdinoši. Ja esat kāds, kurš ir apsēsts ar to, lai viss tiktu izdarīts perfekti, tad jums ir tieksme izjust dažādas negatīvas emocijas katru reizi, kad lietas neiet atbilstoši jūsu plāniem. Tas ļoti kaitē jūsu emocionālajai veselībai, jo ne viss vienmēr var būt pēc jūsu kontroles. Dzīve var būt diezgan nejauša un pārsteigt visnegaidītākajos veidos. Tātad, jūsu garīgās veselības labā ir svarīgi pieņemt faktu, ka ne visam jābūt perfektam un nevainojamā kārtībā.

4. Nokost vairāk nekā jūs spējiet sakošļāt

Jā, jūs esat spēcīgs, un jūs domājiet, ka jūs variet tikt galā ar jebko, bet šajā procesā jūs neizbēgami jūtaties emocionāli, garīgi un fiziski slikti. Pat ja jūs darāt visu iespējamo, lai norobežotu savas emocijas no sava biznesa, jūsu emocijas joprojām tiek ietekmētas, ja jūs esat stresa stāvoklī.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!