Vienpadsmit gadus vecs skolnieks nosauca 10 iemeslus, kāpēc bērni negrib iet uz skolu

Vienpadsmit gadus vecs skolnieks nosauca 10 iemeslus, kāpēc bērni negrib iet uz skolu

10 iemesli, kāpēc bērni negrib iet uz skolu! Skola nemāca to, ka kļūdīties var un vajag, jo tikai tā tu vari kaut ko iemācīties. Vienpadsmit gadus vecs konferences “Rītdiena” spīkeris stāsta, kāpēc bērniem nepatīk skola.

Skolotājs

Tiklīdz jūs atnākat uz skolu, jūsos parādas bailes. Viena no lietām, kurām skolnieki baidās ir skolotājs.

Bailes no atzīmēm

Pēc pirmām bailēm attīstās bailes no atzīmēm. Un pēc tam bailes no vecāku, skolas direktora soda. Skolā neskatās uz to, kas tu esi, par tevi sprieš tikai pēc tavām atzīmēm.

Bailes no kļūdām

Vēl vienas bailes – bailes pieļaut kļūdu. Skola nemāca, ka kļūdīties var un vajag, jo tikai tā var kaut ko iemācīties.

Izsmiešana

Ļoti izplatīta lieta mūsdienu jauiešu vidē ir klasesbiedru apsmiešana. Un bieži tā ir skolotāju vaina, kuri bērnus padara par apsmieklu, norādot uz to, ko viņi dara sliktāk nekā viņu klasesbiedri. Viņiem atzīme ir svarīgāka par pašu skolnieku. Es gāju bērnu radošajā klubā, es iemācījos pērļot, darboties ar mīklu, veidot ādas aproces un daudz ko citu. Un, kad mana pulciņa audzinātāja atnāca uz manu skolu piedāvāt radošo darbnīcu, un pastāstīja par maniem sasniegumiem, tad skolas direktors brīnījās: “Pēteris? Tas nevar būt!”.

Muļķīgi testi

Šie testi, kurus dod mācību stundās, ir neticami muļķīgi, jo tajos nav savas atbildes varianta. Bērns, lai iegūtu labu atzīmi, cenšas uzminēt vienu atbildi no piedāvātajām, bet viņam taču var būt savs viedoklis, ko viņš nevar uzrakstīt. Es nedomāju, ka pienāks laiks, kad visi atcerēsies visas pasaules galvaspilsētas, visu, ko uzrakstīja Ernsts Hemingvejs, kā arī kvadrātsakni no pieci. Man liekas, ja cilēku kaut kas interesē, tad viņš arī uzzina vairāk nekā bērns 10 gadus mācoties skolā. Un, ja viņam būs nepieciešamas zināšanas citā sfērā, tad viņš pavisam viegli tās varēs iegūt.

Mājasdarbu apjoms

Es lasīju, ka nav pierādījumu par to, ka mājasdarbi ietekmē bērnu izglītību un sekošanu līdzi mācību saturam. Reiz man uzdeva tik daudz uzdevumus angļu valodā, ka pēc trīs stundu rakstīšanas es piecēlos, un nespēju pakustināt kaklu. Mani aizveda uz traumpunktu, un es veselu nedēļu staigāju ar kakla manžeti.

Aizliegums būt unikālam

Skolās ļoti nepatīk, ja kāds atšķiras no citiem. Tas sākas no skolotāja, tiek padots tālāk skolēniem, un paliek ar viņiem visu atlikušo dzīvi.

Skola nemāca būt laimīgiem

Es lasīju – kad Džonam Lenonam no The Beatles bija pieci gadi, mamma viņam teica, ka pats galvenais dzīvē, ir būt laimīgam. Pēc tam viņš aizgāja uz skolu, un viņam tur jautāja: “Par ko tu dzīvē gribi būt? “ Viņš atbildēja: “Par laimīgu cilvēku”. Viņam teica: “Tu nesaproti uzdevumu”. Uz ko viņš atbildēja: “Jūs nesaprotat dzīvi”.

Skola nemāca strādāt ar informāciju

Piemēram, es skatos YouTube kanālu, kur fizikas skolotājs pavisma viegli un interesanti izstāsta materiālu. Tādu resursu lasīšana vai skatīšanās var aizstāt desmitiem garlaicīgas mācību stundas.

Skola nesagatavo pieaugušo dzīvei

Skola – tā ir bērnu sagatavošana pieaugušo dzīvei. Bet tā nemāca, kā saglabāt vai palielināt ienākumus, kā tos iegūt, un vispār, kā nopelnīt. Es uzskatu, ka galvenajam priekšmetam skolā būtu jābūt priekšmetam, kas mācītu mums saprast vienam otru. Jo māka komunicēt ir pati svarīgākā.

AVOTS: binokl.cc, tulkoja abiem.eu

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!