Desmit super paņēmieni, lai pārtrauktu bērna histēriju

Desmit super  paņēmieni, lai pārtrauktu bērna histēriju

Patiesībā, tikt galā ar bērna kaprīzēm nemaz nav tik grūti. Pastāstīsim jums par dažiem efektīviem paņēmieniem.
Nav tāda bērna, kuram laiku pa laikam neuznāktu kāda histērijas lēkme, tāpat kā nav vecāku, kas neapjuktu šo histēriju laikā, nekliegtu, nebārtos un pat nesodītu. Patiesībā, tikt galā ar šīm mazuļa emociju izpausmēm nav nemaz tik sarežģīti. Pastāstīsim par pašiem iedarbīgākajiem paņēmieniem.

Viens līmenis

Bērns raud, jo viņam ir slikti, viņš grib izraisīt jūsu līdzjūtību, un, protams, mainīt situāciju sev par labu. Un pat ja otro jūs nepieļausiet (piemēram, neskatoties uz viņa asarām, saldējumu nepirksiet), tad pažēlot tomēr vajadzētu. Notupieties uz viena ceļa, piesēdiet blakus, ieskatieties acīs savam lolojumam un sakiet: “Es saprotu, tu esi ļoti apbēdināts, tu gribi to izmēģināt”. Bērns iesaistīsies dialogā, un tas būs pirmais solis ārā no histērijas.

Apskāvieni

Jūs ne tikai jūtiet viņam līdz, bet turpiniet bērnu mīlēt, un bērnam ir ļoti svarīgi to zināt, jo bērni ļoti bieži ikvienu negatīvu lietu, jebkuru negatīvu vecāku reakciju saista ar to, ka vecāki viņu vairs nemīl. Apskaujiet savu mazuli, paglaudiet galvu. Ļaujiet izraudāties uz sava pleca.

Piecas minūtes asarām

Katram no mums ir tiesības uz emocijām. Dodiet bērnam šīs tiesības, bet novelkat robežu: “Tu paraudāsi vēl piecas minūtes, un tad aprunāsimies!”. Šis laiks būs kā glābējs visiem: bērnam – lai noskaņotos dialogam un mazliet nomierinātos, jums – lai abstrahētos kādu laiku un nesadusmotos uz bērnu.

Šeit nedrīkst, bet tur drīkst

Tā ir analoģisks metode robežu noteikšanai, tikai ne laika, bet teritoriālo robežu. Jūs sakāt bērnam: “Šeit, veikalā, raudāt nevajag, te ir daudz cilvēku, bet tur, uz ielas, varēs. Iziesim ārā un tur tu varēsi no sirds izraudāties”. Tādā veidā jūs pieņemat viņa rīcību, bet iepauzējat. Kad iziesiet no veikala, tad, iespējams, raudāšana vairs nebūs aktuāla.

Priekšmets uzmanības novēršanai

Šis paņēmiens noder pašiem mazākajiem. Mazulis raud, jo ir aizvests no bērnu laukumiņa, un pašā histērijas trakumā mamma pēkšņi saka: “Skaties, re, kur sunītis! Viņš laikam arī iet uz mājām pusdienas ēst!” Bērns novēršas, skatās uz suni un aizmirst par savu problēmu. Tas strādā bērniem vecumā līdz trim gadiem.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!