Cilvēki ar depresiju ir visspēcīgākie un garīgi stiprākie indivīdi

Cilvēki ar depresiju ir visspēcīgākie un garīgi stiprākie indivīdi

Garīgās slimības nav vājuma pazīme. Joprojām starp cilvēkiem pastāv vispārēja pārliecība, ka cilvēki, kuri cīnās ar garīgajām slimībām, ir garīgi, emocionāli vai pat fiziski vāji cilvēki. Tā nav taisnība.

Bet, diemžēl, šī pārliecība ir tik izplatīta, ka daudzi cilvēki neredz, ka viņi neapzināti sev piestiprina psihisko slimību stigmu. Viņi maldīgi pieņem, ka emocionāli un garīgi spēcīgi cilvēki nevar ciest no garīgām slimībām. Tomēr , patiesība ir tāda, ka daudzi cilvēki, kuri cīnās ar garīgām slimībām, ir cilvēki, kuri ir garīgi ļoti spēcīgi. Turklāt, visspēcīgākie cilvēki, kurus jebkad dzīvē esmu sastapis, ir tie, kuri ikdienā cīnās ar depresiju vai posttraumatisko stresa sindromu.

Un tie cilvēki, kuri to nesaprot, nesaprot garīgās slimības.

Un problēma ir tā, ka pret garīgajām slimībām izturas atšķirīgāk, nekā pret fiziskajām slimībām.

Piemēram, kad kāds cīnās ar vēzi, neviens nesaka, ka tas notiek tāpēc, ka viņi nav fiziski spēcīgi. Tā vietā viņi aplūko iespējamos iemeslus, piemēram, diētu, ģenētiku, imūnsistēmu vai vidi. Un, lai gan ir fakts, ka pietiekami gulēt, ēst veselīgi un regulāri vingrot ir varianti, kā novērst daudzus veselības traucējumus, ir noteikti apstākļi, kurus nevar novērst simtprocentīgi.

Vai arī neviens nekad nav apšaubījis fitnesa trenera apņemšanos ievērot veselīgu dzīvesveidu un uzturu, kurš ēd veselīgi un ikdienā vingro, bet tomēr, kaut kādā veidā, ir piedzīvojis sirdslēkmi.

Kāpēc to nevar attiecināt uz tiem, kam ir garīgas slimības? Vai nebūtu jauki, ja tā vietā, lai negatīvi runātu par kādu, kurš nonāk slimnīcā depresijas vai pārlieku liela satraukuma dēļ, un atzīmētu viņu kā slinku un vāju, mēs visi novērtējam viņu drosmi un aplaudējam par izturību?

Ir pienācis laiks redzēt, ka cilvēki, kas cīnās ar garīgām slimībām, ir tikpat spēcīgi un pat spēcīgāki kā tie, kuriem šīs problēmas nav. Tāpat kā diabēta slimnieks var būt fiziski spēcīgs, arī cilvēks, kurš cieš no depresijas, joprojām var būt garīgi stiprs.

Mums vairāk jārunā par garīgo spēku un vairāk jāapzinās, ko nozīmē būt garīgi stipriem. Tā kā garīgais spēks nav kaut kas tāds, ko var atrast tikai pilnīgi veseliem cilvēkiem, kuriem nav garīgās veselības problēmu. Šis ir pēdējais laiks vienreiz un uz visiem laikiem atbrīvoties no aizspriedumiem, kas saistīti ar garīgajām slimībām. Tādā veidā tos, kuri cīnās ar garīgām slimībām, var pamudināt meklēt palīdzību, nekaunoties un nebaidoties tikt tiesātiem.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!