Viltības, kas palīdzēs noturēt sevi rokās, ievērojot diētu
Lielākais vairums sieviešu, kas uzsākušas ievērot diētu, sasniedzot pirmos rezultātus, vienkārši nenoturas. Kā uzsākt ierobežot sevi ēšanā un noturēt sevi rokās?
Dietologi iesaka izvēlēties tādu ēdienkarti, kas atbilst jūsu individuālajiem parametriem. Šim nolūkam būtu jānodod analīzes, jāuzzina cukura un hemoglobīna līmenis. Ir jāpieraksta savi parametri un jānosaka vēlamais rezultāts. Ja pastāv hroniskas saslimšanas, tad par diētas plānu vajadzētu konsultēties ar ārstu, lai nenodarītu kaitējumu savam organismam.
1.Izvēlieties motivāciju
Sastādiet savu vēlmju sarakstu, kuras būs iespējams apmierināt pēc notievēšanas. Tas varētu būt skaists apģērbs, kas ir pāris izmēru mazāks, vai peldēšanās pludmalē bikini. Šis vienkāršais paņēmiens palīdzēs jūsu smadzenēm izstrādāt dofamīnu - motivācijas hormonu. Pozitīva motivācija ir ļoti svarīga ilgstošajā procesā. Tāpēc psihologi iesaka pielikt šo motivējošo sarakstu pie ledusskapja un biežāk to pārlasīt, lai izturētu iesākto.
2.Lēni un pamazām
Viens no nenoturēšanās iemesliem ir strauja ierastās ēdienkartes maiņa un atsevišķu produktu ierobežošana. Diētu labāk būtu uzsākt lēnām un pakāpeniski, lai tā nebūtu jāpārtrauc pastāvīga izsalkuma un aizkaitinājuma dēļ. Pie pašsajūtas pasliktināšanās diēta ir nevis jāpārtrauc, bet tikai nedaudz jāpavājina vai jāaizstāj ar pieejamāku.
3.Uztura dienasgrāmata
Viens no paņēmieniem, kā nepārēsties, ir sīki pierakstīt visus produktus, kurus jūs lietojat dienas laikā. Uz papīra vai mobilajā pielikumā piefiksējiet rīta svara rādītājus, ēdienu kaloritāti, fiziskās aktivitātes. Uztura dienasgrāmata palīdzēs ievērot disciplīnu un atgriezties pie diētas, ja kaut kādu iemeslu dēļ ir nācies no tās atkāpties.
4.Pareizas uzkodas
Visi tievējošie zina, cik ļoti diētas laikā gribas kaut ko saldu. Šī vēlēšanās var mocīt stundām ilgi. Pamēģiniet piemānīt organismu, aizstājot kaitīgos ātros ogļhidrātus ar vērtīgām uzkodām - ābolu, banānu, žāvētiem augļiem vai dažiem riekstiem. Tā organisms saņems kārotos ogļhidrātus un daudz šķiedrvielu, bet nepārvaramā izsalkuma sajūta atkāpsies.
5.Dzīvesveids
Lai nemocītos sirdsapziņas pārmetumos pēc kārtējās “noraušanās”, pacentieties pielāgot savu dzīvesveidu jaunajiem apstākļiem. Piemēram, lai nejauši nenopirktu visādus našķus, dodieties uz veikalu, tikai iepriekš paēdusi. Bet, ja esat radusi pusdienot restorānos, tad izvēlieties tādus, kas piedāvā diētisko virtuvi. Tāpat centieties neēst, skatoties TV.
6.Mazie svētki
Bieži gadās tā, ka, nometusi pirmos liekos kilogramus, sieviete nolemj sevi atalgot un sarīkot sev nelielus svētkus. Ja atļausieties apēst vienu mazu gabaliņu, nekas ļauns nenotiks, taču mēdz būt, ka ar šo vienu gabaliņu ir ļoti grūti aprobežoties. Lai pirmā uzvara nebeigtos ar visu nomesto kilogramu atgriešanos, dietologi iesaka sevi labāk palutināt ar neēdamu veicināšanas balvu. Var nopirkt jaunu kleitu, aiziet pie friziera vai uz kosmētisko salonu.
7.Agrāk likties gulēt
Reizēm vēlme kaut ko apēst nomoka tieši naktīs. Lai tā nenotiktu, liecieties gulēt pēc iespējas agrāk. Tā jūs varēsiet mierīgi atpūsties un uz visiem laikiem izbeigt šīs nakts ēšanas.
8.Neaizmirstiet par ūdeni
Visi zina, ka, ievērojot diētu, ir daudz jādzer. Tomēr ne visi to ievēro. Bet ūdens trūkums var būt par vienu no nenoturēšanās iemesliem, kad slāpes bieži tiek jauktas ar izsalkumu. Tiem, kas tievē, nepieciešams ik dienu izdzert ap 2 l tīra negāzēta ūdens, arī ziemā. Pie tam, ir jāievēro, ka sulas attiecas uz ēdienu, bet alkoholiskie dzērieni satur ļoti daudz kaloriju un palielina apetīti - no tiem diētas laikā vispār vajadzētu atteikties.
9.Aizvākt visus našķus no mājas
Ja ledusskapī stāv šokolādīte vai saldējums, tad agri vai vēlu arī tiem pienāks kārta. Labāk laicīgi aizvāciet visu to, kas varētu likt jums nenoturēties un atkāpties no diētas.
10.Tukšs ledusskapis
Ja mājās nekā nav, tad paies daudz laika, kamēr jūs kaut ko pagatavosiet. Tas ir viens no argumentiem, lai uzkostu kādu pīrādziņu vai pusfabrikātu. Centieties jau laikus sagādāt produktus, lai ātri pagatavotu maltīti. Piemēram, nolieciet saldētavā gabaliņu maltās gaļas, zivs vai vistas.
11.Tikšanās restorānā
Pirms draudzīgas vai darījumu tikšanās labāk kaut ko apēdiet jau iepriekš, taču, ja tas nav izdevies, tad neaprobežojieties ar vieniem salātiņiem, pasūtiet sev otro ēdienu, bet no saldā atsakieties.
15.Svarīgās 15 minūtes
Sāta sajūta neiestājas uzreiz, bet gan tikai 15-20 minūtes pēc ēšanas. Šajā laikā vēl ļoti gribas ēst, un vairums dzer tēju ar dažādiem saldumiem. Pacietieties tikai 20 minūtes, un, visticamāk, ēst jums vairs negribēsies.