Cienīsim citus- nevedīsim slimus bērnus uz dārziņu!
Rudens, ziema un pavasaris ir periods, kad mani pārņem pamatīgas dusmas un nīgrums. Kad meita tikko sāka apmeklēt bērnudārzu, piefiksēju, ka ļoti bieži vecāki savus pusslimos bērnus ved uz dārziņu, jo jāsteidzas uz darbu, nav kur savas atvases atstāt. Ar ko tas beidzas? Ar to, ka saslimst visi, arī tie, kuriem iepriekš nav bijis klepus un iesnas.
Kaut kā meitas grupiņā audzinātājām izdevās uzveikt šo sērgu. Bija striktas zīmes pie paziņojuma dēļa, vecākiem jāparakstās, ka ievēros noteikumus utt. Gadās jau arī pa kāda grākāzim, bet vairs ne tik bieži.
Tagad manas dusmas pārmetušās uz dēla grupiņas vecākiem. Ko es tagad, vīrusu laikā, redzu? Mammīte pirms bērna ielaišanas grupiņā vēl fiksi iztīra degunu un sapilina stiprākas zālītes, lai tikai nepuņķojas, kāda ir nonākusi jau nākamajā līmenī un nekaunējas bērna skapītī atstāt zāles- vienas klepum (neesot jau nekāds lielais, ha, ha), bet otras- temperatūras nosišanai, ja nu kas. Vecāki, kur jums prāts? Jūs sūtat slimus bērnus grupiņā. OK, jums nav laika un intereses domāt par to, ka saslims arī citi bērni, bet vai esat padomājuši par savu bērnu? Ja aizvelkat viņu pusslimu uz bērnudārzu, pirms palaišanas grupiņā cenšoties simptomus nosist ar zālītēm, jūs tikai izdarat lāča pakalpojumu sava bērna veselībai un imunitātei.
Es saprotu, ka ne visiem ir iespēja atstāt bērnu pie auklītes, ne visiem ir pie rokas omas, kuras var pieskatīt bērnu, bet vienmēr var izdomāt kādu alternatīvu. Vienmēr.
Kronis visam bija pirms nedēļas, kad daļa bērnu pēkšņi parādījās ar aizlipušām acīm. Izrādījās, kāda māmiņa aizvedusi uz grupiņu savu bērniņu, kuram bijis konjuktivīts, pirms tam actiņas kārtīgi iztīrot, lai tikai audzinātāja nepamanītu. Bērni viens ar otru rotaļājas, pieskarās viens otram, un te nu mēs esam- viens gādīgi padalījies ar pārējiem ar savu slimību.
Es esmu bijusi sliktā, rakstot grupiņas kopējā čatā lūgumu nevest slimus bērnus ar dārziņu. Kāda ir atbilde? Klusums.
Tāpēc mans lūgums visu bērnu vecākiem- nevediet savu slimo bērnu uz dārziņu! Parūpējieties par viņa veselību, neielaidiet slimību. Cienīsim citus bērnus un viņu vecākus.