Atzīšana, ka jūs emocionāli ciešat, ir pirmais solis uz atveseļošanos

Atzīšana, ka jūs emocionāli ciešat, ir pirmais solis uz atveseļošanos

Dažreiz dzīve piespēlē mums lietas, kurām mēs neesam gatavi pieņemt. Tā piespēlē mums lietas, kuras ir grūti pieņemt un risināt. Cilvēki, par kuriem mēs patiesi rūpējamies, var mūs atstāt vai arī tie, kurus mēs patiesi un bez nosacījumiem mīlam, var mūs nodot, kad mēs to vismazāk gaidām. Patiešām, ir tik daudz grūtību, ko dzīve var mest mūsu virzienā: salauzta sirds, šķiršanās, ievainojumi, slimības, tuvinieku nāve. Un, neatkarīgi no tā, vai mēs redzējām, ka šī promlēma mums tuvojas, vai nē, sajūtas vienmēr ir tādas pašas – mūsu sirds tiek salauzta. Mēs jūtamies izpostīti. Bet mēs esam arī apjukuši. Mēs sev paši uzdodam tādus jautājumus kā: “Kāpēc es?” vai “Kāpēc tas notika ar mani?” Mēs baidāmies no tā, ka mēs nekad nespēsim tikt tam pāri. Un šie jautājumi un domas liek mums vēl vairāk ciest. Diemžēl daži cilvēki nevēlas atzīt, ka viņiem nepieciešama emocionāla dziedināšana. Viņiem ir vieglāk ignorēt savas emocionālās sāpes, nekā stāties pretī tām. Bet, patiesība ir tāda, ka, saskaroties ar kādu sarežģītu problēmu vai sāpēm, pirmais dziedināšanas priekšnoteikums ir atzīšanās sev, ka jūs emocionāli ciešat.

Šeit ir 6 brīdinājuma zīmes, ka jūs emocionāli ciešat:

1. Jūs par sevi nerūpējaties.

Kad cilvēki emocionāli cieš, viņi var viegli pārtraukt rūpēties par sevi. Viņi var sākt atstāt novārtā pamata sadzīves darbus, piemēram, iznest miskasti vai noslaucīt putekļus, vai pat pārtrauc iet dušā. Pat vingrošana, vai veslīga ēdiena gatavošana un ēšana viņiem var kļūt par nogurdinošu darbu.

2. Jums viegli var novērst uzmanību.

Mēģinot izvairīties no problēmas risināšanas, jums ir tendence novērst savu uzmanību uz kaut ko citu. Jūs mēdzat būt aizņemts jebkādā citā iespējamā veidā, lai novirzītu uzmanību no jūsu sāpēm. Bet jums ir jāsaprot tas, ka patstāvīgi šāda veida izvairīšanās no problēmas var izraisīt satraukumu, palielināt stresu un samazināt produktivitāti. Tāpēc, kad esat nonācis sarežģītā situācijā un lai to nepieļautu, pārliecinieties, ka esat novērsušies no problēmas kāda pamatota iemesla dēļ.

3. Jums bieži mainās garastāvoklis.

Jūs jūtaties tā, it kā būtu iekāpuši emocionālā karuselī. Vienu brīdi esat laimīgs un mierīgs, bet nākamo - nemierīgs. Jūs bieži vien varat justies neracionāli un piesieties pie citiem cilvēkiem. Jūsu garastāvokļa svārstības ir tik biežas, ka tās ir mainījušas arī jūsu miega paradumus. Vai nu jūs guļiet pārāk daudz, vai arī vispār nevarat aizmigt. Biežas garastāvokļa maiņas var izraisīt satraukumu un izsīkumu. To var novērst, atzīstot sev, ka jūs emocionāli ciešat, un sākot dziedinošo ceļojumu.

4. Mazas, nebūtiskas lietas jūs aizkaitina.

Padomājiet pirms rīkojieties - kas tas bija?

Pat mazākās, nesvarīgākās lietas var likt jums zaudēt savaldību un sākt kliegt uz apkārtējiem. Tas ir tā, it kā jūs nespētu kontrolēt savas darbības. Tas ir tā, ka jūs nejūtieties kā jūs pats.

5. Jūs ievērojat to pašu veco, vienmuļo rutīnu.

Jūs bieži pamanāt to, ka jūs dariet vienas un tās pašas lietas, satiekoties ar viena veida cilvēkiem atkal un atkal, risinot viena un tā paša veida problēmas. It kā jūs nevarētu izkļūt no šī negatīvā cikla. Tas, kas jums jādara, lai atbrīvotos no šī negatīvā cikla, ir uzzināt, kas tieši jums jāmaina jūsu dzīvē. Šīs izmaiņas var nozīmēt pamest pašreizējo darbu un iegūt jaunu, izbeigt kādas konkrētas attiecības, attālināties no dažiem cilvēkiem vai pat pārcelties uz citu pilsētu. Lai arī pārmaiņas var būt biedējošas, jums ir jāsaprot tas, ka, jo ātrāk jūs izdarīsiet nepieciešamās izmaiņas savā dzīvē, jo jūs ātrāk emocionāli tiksiet dziedināti.

6. Jums ir grūti uzticēties citiem.

Jums ir grūti atvērties un uzticēties citiem cilvēkiem, jo domājat, ka neviens jūs nesaprot. Jūs domājat, ka nevienu patiesi neinteresē jūsu problēmas vai sāpes. Jūs domājat, ka visi apkārtējie ir ieinteresēti tikai tiesāt jūs un priecāties par jūsu problēmām. Bet tas, kas jums vienmēr jāpatur prātā, ir tas, ka cilvēki, kas jūs patiesi mīl un rūpējas par jums, vienmēr vēlēsies ieklausīties jūsu problēmās un jums palīdzēt. Viņi vienmēr būs jums blakus, lai dotu jums savu atbalstu.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!