Ziedēšanas laiks: Kas nepieciešams zināt sievietēm pēc 40 gadiem
Pēc 40 gadiem sākas vissvarīgākā desmitgade, kas noteiks, kādi būs nākamie 30 jūsu dzīves gadi, kad aktivizējas bioloģiskie procesi.
Katras dzīves desmitgades laikā mēs, mūsu fiziskā forma, garīgais un emocionālais stāvoklis uzlabojas vai pasliktinās – viss atkarīgs no tā, vai mēs ļaujamies, lai viss rit pašplūsmā, vai tomēr izturamies ar atbildību pret savu vecumu. Ja, tomēr, jūs dodat priekšroku domāt uz priekšu, jūs neesat sliktāka kā savos 20 gados. Katra desmitgade ir unikāla! Lūk, daži padomi par to, kā katru desmitgadi nodzīvot pēc iespējas maksimālāk.
40 – 50 gadi.
Manuprāt piektā desmitgade ir brīnišķīgs laiks! Šajā desmitgadē mēs jūtamies spēcīgākas, gudrākas un veiksmīgākas nekā jebkad agrāk.
Daudzām sievietēm piektā desmitgade – ir ziedēšanas laiks, gan fiziskajā, gan intelektuālajā ziņā. Joprojām ir daudz spēka, turklāt uzkrātā gudrība un pieredze palīdz virzīties uz panākumiem. 20 gados jūs varat dzīvot bezrūpīgāk – jo jaunais ķermenis spēj daudz izturēt. Bet 40 gadu vecumā ir pienācis laiks sakopt savu ķermeni un prātu un sākt dzīvot apzinātāk un atbildīgāk!
Ja jūs šobrīd neinteresē, kā dzīvojat – ko ēdat, kā jūs uzlabojat savu ķermeni fiziskā nozīmē – tad pēc 50 gadiem jūs pārvērtīsieties par sava pašreizējā „es” ēnu – lēnu, izbalējušu, savītušu. Un viss notiks pēc inerces – vārda burtiskā un pārnestā nozīmē.
Daži padomi, kā nodzīvot šo apbrīnojamo desmitgadi ar maksimālu labumu.
Uzkāpiet uz svariem.
Svars – raksturojums ir ārkārtīgi objektīvs. Tas nav viedoklis, tas ir skaitlis. Turklāt : šis skaitlis jums ir jāpieraksta, lai zinātu, kur jūs sākāt un kur jums vēl ir jāvirzās.
Izmēriet vidukļa apkārtmēru.
Ja vidukļa apkārtmērs ir palielinājies (vai bikses ir sākušas spiest jostas vietā), iespējams , jūs esat palaidušās slinkumā, vai nu jums ir hormonālā nelīdzsvarotība. Vīriešiem vidukļa apkārtmērs nedrīkst pārsniegt 102cm, sievietēm – 88cm. Vidukļa kontrole samazinās risku saslimt ar hroniskām slimībām.
Pamatdati.
Nepareizi konsultēties ar ārstu tikai slimības laikā. Lai kļūtu veselīgāki, ir svarīgi ārstu apmeklēt, arī tad, ja nekas nesāp.
Vieciet asins analīzes.
Vīriešiem būtu jāveic testosterona analīzes.
Sievietei būtu jāiziet mamogramma.
Iepazīztiet sevi!
Sāciet kustēties!
Kustības ir kustības! Neatkarīgi no tā, vai jūs pirmo reizi pacelsieties no dīvāna, vai mēģināt sasniegt perfektu fizisko formu, ķermenim ir nepieciešmas kustības.
Saudzējiet savu sirdi!
Jo mazāk jūs kustaties, jo sirdij grūtāk pārsūknēt vajadzīgo asins daudzumu. Bez fiziskiem vingrinājumiem sirds vājinās un ar katru sitienu var ar vien mazāk pārsūknēt asinis. Turklāt gadu gaitā asinsvadi sašaurinās un zaudē elastību, kas palielina spiedienu uz sirdi (iedomājieties,ka veļat akmeni augšup pa kalnu). Vāja sirds un slikta asinsrite, nākotnē, var novest pie sirdslēkmes.
Kontrolējiet savu asinspiedienu!
Spiediens ir atkarīgs no tā, ar kādu spēku sašaurinās sirds, no asinsvadu spiediena un no šķidruma daudzuma organismā. Ja spiediens ir augsts, sirdij nākas strādāt ar lielāku jaudu, tāpēc tā palielinās un kļūst vājāka. Kontrolējiet savu spiedienu : mazāk stresa (no stresa asinsvadi sašaurinās vēl vairāk), uzturā mazāk patērējiet sāli (sāls aiztur šķidrumu organismā) un stipriniet sirdi ar regulāru vingrošanu!
Domājiet par savu dzīvi!
Esat jau daudz piedzīvojušas, sevi iepazinušas, jūs varat pārdomāt iepriekš piedzīvoto savā dzīvē, izlmet pie kā vēlaties nonākt un kādi šķēršļi neļauj jums būt veselākai. Ir pienācis laiks godīgām atbildēm. Vai jūs ikdienā rūpējaties par savu veselību? Ja nē, tad kāpēc? Tas ir pats svarīgākais ikdienas pienākums pašai pret sevi!
50 – 60 gadi.
Uzvara 5:0. Bravo! Ja jūs pēdējo desmit gadu laikā esat veltījusi laiku sava ķermeņa labsajūtai, nākamajos 20 gados jūs jutīsieties lieliski! Bet, ja jūs no 40 līdz 50 gadiem dzīvojāt tik bezrūpīgi kā savos 20, saņemieties : ne gadi, ne pieredzes trūkums nevar kavēt kļūt aktīvākai un veselīgākai. Taču ķermenis pats nevarēs būtiski mainīt un uzlabot sevi, ir nepieciešama jūsu palīdzība.