6 "padomju" laika ieradumi, no kuriem Tev jāatbrīvojas nekavējoties!
Daudzi cilvēki atceras Padomju Savienību ar siltumu un nostalģiju. Bet ir tādi, kas runā par šiem laikiem ar dusmām un šausmām. Lai kā arī būtu, praktiski katrā no mums ir kāda dīvainība, kas sakņojas šajā laikmetā. Protams, bijušiem PSRS iedzīvotājiem ir arī labi ieradumi, bet ir arī tādi, no kuriem nepieciešams atbrīvoties, cik drīz vien iespējams.
NEKO neizmest!
Ieradums nekad neko neizmest rada slaveno Gogoļa Pļuškinu. Lietas, kas uzkrājas gadu gaitā, pakāpeniski pārveido mājokli par reālu izgāztuvi.
Iemesls šai uzvedībai ir acīmredzams. "Ko darīt, ja es kaut ko izmetīšu, bet man to vajadzēs rīt?" – tā domā cilvēks, kurš pārdzīvojis vairāk nekā vienu ekonomikas krīzi.
Un patiesi, vēlāk caur kaudzi izgaismoto filmiņu varēs aplūkot saules aptumsums. Un, ja sametīsieties ar draugiem vientuļās, uz balkona glabātās slēpes, tad pavisam noteikti varēsiet uzcept gaļu!
Dažreiz šādu krāšanu izraisa garīgi traucējumi, bet lielākoties tas ir tikai ieradums, kas radies krīzes gados. Mūsdienās no tā vajadzētu atbrīvoties.
Visu labāko - vēlāk!
Tikai "padomijā" dzēra no sasistas glāzes, bet jaunā stāv skapī, gaidot labākus laikus. Jaunas drēbes un apavi noteikti glabāsies plauktā, jo vecās lietas joprojām ir ļoti labas!
Ikdienas dzīvē šiem cilvēkiem nav vietas elegantam apģērbam, skaistiem traukiem un gardiem ēdieniem bez iemesla. Visu vislabāk atlikt viesiem un brīvdienām.
Un tā izrādās, ka viss jaunais, tīrais un skaistais tiek glabāts "labākai" dzīvei, kas nekad nepienāk!
"Tīro šķīvju" sabiedrība: ieradums apēst visu!
Jau bērnībā mums tika borēts, kas spēlēties ar ēdienu ir slikti, ar maizi - vispār grēks. Bet par ēdiena izmešanu vispār nevar būt ne runas.
Pat tad, ja zupa ir gandrīz sabojājusies, tā jāizlieto visa, lai pabarotu tēti un vectēvu (visnepretenciozākie ģimenes locekļi). Galvenais – nekādā gadījumā neizmest!
"Padomijā" labāk pakļāva sevi saindēšanās riskam no sabojāta ēdiena, nekā izmeta to!