6 "padomju" laika ieradumi, no kuriem Tev jāatbrīvojas nekavējoties!

6 "padomju" laika ieradumi, no kuriem Tev jāatbrīvojas nekavējoties!

Pieradums ņemt visu, kas nav piesiets

Viens no visbiežāk sastopamajiem paradumiem "padomijas" ideoloģijā bija vēlme piesavināties katru neapsargātu lietu.
Katrā Padomju ģimenē vismaz reizi mūžā ir izskanējis teikums: "To nepirksim - tētis no darba atnesīs!" Bet, ja pilnīga deficīta laikmetā "nesēji" izskatījās lepni (reāli cīnītāji un ģimenes apgādnieki!), tad tagad mierīgie darba devēja mantas izsaimniekotāji labākajā gadījumā iegūsiet skopuļa un lempja statusu. Bet sliktākajā gadījumā jūs vienkārši sauks pie atbildības!

Nespēja pieņemt komplimentus

Šis ieradums galvenokārt attiecas uz sievietēm. Par atbildi uz komplimentu par izskatu, labu garastāvokli, un tā tālāk, gandrīz visas padomju pilsones nekavējoties sāka aizbildināties un pat žēloties.

– Ļudočka, jūs šodien lieliski izskatāties!

– Ko jūs! Es neesmu pietiekami izgulējusies, un mana blūze ir veca…

Vai jūs pazināt sevi?
Tikai Padomju Savienībā, sievietes nosarka un kaunējās saņemot komplimentus, tā vietā, lai pieņemtu tos ar cieņu un pateicību.

"Ko cilvēki teiks?"

Ieradums pieņemt lēmumus, raugoties uz citiem, iepotēts padomju cilvēkos kopš bērnības.

"Paskaties, kā tu uzvedies? Ko cilvēki teiks? Redzi, kā tā tante uz tevi skatās?" vecāki mūs mācīja.

Šķiet, ka nekas īpašs. Bet cilvēks visu savu dzīvi neapzināti uzlūko caur abstraktām tantēm un onkuļiem, baidoties, ka viņi padomās ko sliktu par viņu.
Dzīvot neņemot vērā sabiedrību, iespējams, nevajadzētu, bet, ja jūs pastāvīgi atsakāties no savām vēlmēm, baidoties no nosodījuma un pārpratumiem, ir laiks pārskatīt savas prioritātes!
Protams, tas viss nāk no bērnības, tāpēc ilgi pastāvošos ieradumus nevar likvidēt vienā dienā. Bet izpratne - pirmais solis ceļā uz atbrīvošanos.


Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!