6 labākie dabīgie mēslojumi tomātiem. Noteikti pamēģiniet!

6 labākie dabīgie mēslojumi tomātiem. Noteikti pamēģiniet!

Mēslojums ir nepieciešams tam, lai tomāti augtu veselīgi un mēs varētu iegūt pēc iespējas lielāku ražu. omātiem ļoti svarīgs ir slāpeklis, fosfors un kālijs, kā arī magnijs, dzelzs, bors, varš un cinks.

Tā kā daudzi no mums vēlas organiskus vai ekoloģiski tīrus produktus, kuriem nav pievienotas ķīmiskās vielas, ir ļoti svarīgi zināt, ar ko iespējams mēslot savus stādus.

Neskaitot to, ka šie seši produkti ir lieliski mēslojumi, tie palīdzēs atbaidīt kaitēkļus un arī dažādas slimības.

Pelni

Viens no vispopulārākajiem mēslojumiem tomātiem ir pelni, kas sajaukti kopā ar ūdeni. Lieciet spainī 500 g pelnu, aplejiet tos ar 5 litriem verdoša ūdens. Kad pelni būs nosēdušies spaiņa dibenā, pārlejiet ūdeni uz citu spaini. Pievienojiet šim maisījumam vēl 5 litrus ūdens un jūsu mēslojums tomātiem būs gatavs. Jūs ar šo maisījumu varat laistīt ne tikai tomātus, bet arī citus augus savā dārzā.

Nātres

Nātres ir fantastisks mēslojums jūsu dārzam. Ņemiet nātres, sasmalciniet tās un uzlieciet apkārt saviem tomātu stādiem. Vai arī pagatavojiet šādu te maisījumu, ar kuru varēsiet apstrādāt savus tomātus: Pusi no spaiņa piepildiet ar nātrēm bez ziediem un saknēm – aplejiet tās ar siltu ūdeni. Tad ļaujiet nātrēm kādas 7-10 dienas pastāvēt un kārtīgi sasūkties svaigā gaisā. Uz vienu litru šī koncentrētā maisījuma pievienojiet klāt 10 litrus ūdens un ar tiem aplaistiet tomātus. Atlikušo koncentrātu atstājiet turpmākām laistīšanām.

Alus raugs

Alus raugu var izmantot, lai stimulētu augu augšanu. Vienkārši uzmeistarojiet šo recepti: trīslitru bļodiņā pievienojiet pus tasīti cukura un 100 g alus rauga. Apklājiet bļodiņu un ļaujiet tai vismaz nedēļu nostāvēt. Pie iegūtā maisījuma klāt lejiet 10 litrus ūdens, bet tad ar šo maisījumu nepieciešams aplaistīt tomātus. Šo pašu maisījumu var izmantot citiem dārzeņiem, kā baklažāniem, pipariem, paprikai utt.

Piens

Piens (pat veikalā nopērkamais vājpiens) vai arī sūkalas būs ļoti noderīgs dārza mēslojums, kas cīnīsies ar dažādām senītēm. Sajauciet vienu litru piena ar 9 litriem ūdens, pievienojiet masai klāt aptuveni 30 pilienus joda. Laistiet savus augus ar šo maisījumu ik pēc 7-10 dienām.

Dzeramā soda

Visparastākā dzeramā soda – neticami labs līdzeklis, kura pielietojums saimniecībā ir neaizvietojams. Un arī dārzs pateiks paldies! Lieciet 1 – 2 tējkarotes dzeramās sodas vienā litrā silta ūdens – ar šo maisījumu aplaistiet tomātu stādus.

Banānu mizas

Banānu mizās ir ļoti daudz kālija un magnija, kas ir ļoti nepieciešami pareizai stādu augšanai. Kas jādara? Viss ir pavisam vienkārši! Sasmalciniet banānu mizas un uzklājiet tās uz augsnes apkārt stādiem. Starp citu, banānu mizas ir ļoti veselīgas arī citiem dārza augiem!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!