Kārpas bērnam. Mēģināsim saprast, kas jādara!

Kārpas bērnam. Mēģināsim saprast, kas jādara!

Pētījumi ir parādījuši, ka kārpas rodas papilomas vīrusa rezultātā. Bieži inficēšanās notiek, jo āda ir traumēta. To veicina dažādi skrāpējumi, iegriezumi, nobrāzumi. Bērniem āda ir ļoti maiga un viņi biežāk to traumē, līdz ar to arī risks iegūt kārpas ir augstāks nekā pieaugušam cilvēkam.
Kā zināms, papilomas vīruss tiek nodots no cilvēka cilvēkam tieša kontakta ceļā vai ar dažādu priekšmetu palīdzību, piemēram, dvieļiem, durvju rokturiem utt. Bet no inficēšanā brīža līdz vīrusa pirmo pazīmju parādīšanās brīdim var paiet pat daži mēneši.

Kam biežāk parādās kārpas:

  • Bērniem un pusaudžiem;
  • Cilvēkiem, kuri regulāri grauž nagus;
  • Cilvēkiem ar novājinātu imūnsistēmu.

Bērniem kārpas parasti pazūd pašas no sevis. Kas attiecas uz pieaugušajiem, tur viss ir daudz sarežģītāk. Pieaugušajiem kārpas var nepazust gadiem. Parasti tās ir nekaitīgas, bet noteikti jāparādās ārstam, ja kārpa ir mainījusi krāsu, formu vai ja tā sāp.

Kā atbrīvoties no kārpām?

Mūsdienās eksistē daudz dažādu veidu kārpu likvidēšanai. Kāds tieši jums der vislabāk, to zinās tikai speciālists – dermatologs.
Ir pieļaujama kārpu likvidācija mājas apstākļos, bet tikai tādā gadījumā, ja dermatologs ir apstiprinājis, ka tā tiešām ir kārpa. Jūs noteikti esat redzējuši īpašus komplektus šim nolūkam, kurus var nopirkt aptiekā. Jau sen pārbaudīts līdzeklis ir salicilskābe, kura jāuzklāj uz iepriekš siltā ūdenī samērcētas kārpas. Šī procedūra jāatkārto vairākas dienas.

Taču labākā ārstēšana ir profilakse. Tāpēc atceraties dažus noteikumus:

  • Neaizmirstiet par maiņas apaviem sabiedriskās vietās, tādās kā baseins, duša un pārģērbšanās kabīnes.
  • Nepieskaraties citu cilvēku kārpām.
  • Sekojiet, lai pēc mazgāšanas rokas un kājas būtu noslaucītas kārtīgi.
  • Cenšaties netraumēt jau esošās kārpas.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!