7 iemesli, kāpēc visu laiku jūties noguris
Ja cilvēks jūt nepārtrauktu nogurumu, tad vainu visbiežāk uzveļ aizņemtajam un steidzīgajam dzīvesveidam. Tomēr, ja nepārtraukti jūti nogurumu, tad ir laiks sev atklāti pajautāt – kāpēc tā? Dod savam ķermenim 2 – 3 nedēļu iespēju pārmaiņām: vairāk guli, plāno savu laiku, ēd pilnvērtīgu pārtiku, dzer uztura bagātinātājus, un atsakies no kofeīna, nikotīna un alkohola. Ja joprojām jūties noguris pēc šī, tad tev ir nepieciešama profesionāla palīdzība. Esam apkopojuši 7 izplatītākos noguruma iemeslus.
Anēmija
Anēmija jeb mazasinība ir stāvoklis, kuram raksturīgs samazināts eritrocītu vai hemoglobīna daudzums asinīs. Tu vari justies vājš un aizelsies. Anēmiju visbiežāk izraisa dzelzs trūkums, asiņu zudums, iekšējā asiņošana, vai arī tādas hroniskas slimības kā reimatoīdais artrīts, vēzis vai aknu slimības. Jaunajām māmiņām dzelzs deficīts ir īpaši aktuāls, jo grūtniecības un zīdīšanas laikā dzelzs rezerves iztukšojas.
Simptomi
Var rasties sūdzības par vājumu, nespēku, nogurumu, grūtībām koncentrēties, galvassāpēm, reiboņiem, elpas trūkumu. Smagas anēmijas gadījumā ir iesaistīti kompensatori mehānismi, tādēļ paātrinās sirdsdarbība. Ādas asinsvadu sašaurināšanās dēļ āda un redzamās gļotādas kļūst bālas.