10 ieteikumi, kas noderētu laikā, kad biju jauna

10 ieteikumi, kas noderētu laikā, kad biju jauna

Kurš gan nav fantazējis par ceļošanu laikā? Iespējams, lai laimētu lielo laimestu loterijā vai varbūt iegūt izdevību, novērst kādu šaušalīgu notikumu cilvēces vēsturē.

Gadiem ejot, šāda tipa domas mazāk skar visapkārt notiekošo un vairāk koncentrējas ap pašu sevi – ko gan es mainītu tieši sevī, ja būtu šāda iespēja?

Pie iespējas ceļot laikā, es dotos pie savas 18-padsmit gadus jaunās versijas, lai apgaismotu ar zinībām, ko vien dzīves skola, briedums un radusies pieredze spēj sniegt.

Ko gan es sacītu 18padsmit gadus jaunajai sev?

Dzīvē pienāks brīdis, kad tu visu ‘’salaidīsi dēlī’’

Ikkatrs no mums reizi pa reizei pieļauj kādu kļūdu. Pieaugušo cilvēku dzīve ir kā nebeidzama veiksmju un neveiksmju virkne un visticamāk, sākumā tevi tomēr sagaida vairāk neveiksmju. Tas ir process, kurš liek mums attīstīties un augt, padarot mūs par labākiem cilvēkiem. Svarīgi ir iemācīties pieņemt neveiksmes un mācīties no tām. Ja ignorēsi tās – neiegūsi vērtīgu pieredzi. Tas visnotaļ nenozīmē, ka nepieciešams pārlieku koncentrēties uz neveiksmēm un ņemt tās tuvu pie sirds, galu galā, mēs visi esam tikai cilvēki un pieļaut kļūdas dzīves laikā ir neizbēgami.

Atrodi nodarbi, kas tev sagādā prieku un pelni iztiku šai nozarē

Daudzi cilvēki, tai skaitā arī es, uzsāk darba gaitas nozarēs, kas sākotnēji šķiet pieņemamas, ar mērķi kādu dienu strādāt prestižā uzņēmumā un pelnīt lielas naudas summas. Bieži vien izrādās, ka darbs, ko veicam šādu nodomu vadīti, nesagādā dzīvē ne mazumiņu prieka, gluži otrādi – nomāc mūsu dzirksti un vēlmi dzīvot. Vai esi dzirdējusi teicienu: ‘’Atrodi to, ko mīli un tu nestrādāsi ne dienas sava mūža laikā!’’ Piepildījums, ko sniedz darbs, ko mīli ir vērtējams augstāk kā nauda, ko nopelni darot to, kas nemaz netīk.

Ceļo!

Kamēr esam jauni, dzīve ļauj mums ceļot un izpētīt jaunus galamērķus, smelties jaunas idejas un iepazīt jaunus cilvēkus. Kļūstot vecākiem, mūsu atbildības slogs pastiprinās un laika ceļot kļūst aizvien mazāk kā arī iepazīt visu jauno un aizraujošo kļūst aizvien sarežģītāk. Kā gan tu uzzināsi, kas tev patīk/nepatīk, kamēr neesi to izmēģinājusi? Ceļošana ir gluži kā treniņš dvēselei, kas attīsta cilvēka domāšanu un spēcina personību.

Esi izlēmīga un rīkojies!

Pieredzes trūkums mēdz radīt viltus apziņu, cik gan grūti ir pieņemt vienkāršus lēmumus. Viss, kas nepieciešams, lai saprastu pretējo - ir intuīcija, kas izstrādāta, pamatojoties uz dzīvē pieredzēto. Ja intuīcija vēl nav izstrādājusies, gadās tā - kamēr tu apdomā visus ‘’par un pret’’, paiet ilgs laiks, kas noved pie zaudētām izdevībām.

Esi izlēmīga un rīkojies!

Pieņem pārmaiņas Vienīgais, kas ir pavisam noteikti ir skaidrs par dzīvi uz šīs pasaules – tās nemitīgā spēja mainīties. Pieņemt šīs pārmaiņas un iespējams pat izmantot tās savā labā ir īpašība, ko iemācās, gadiem ejot. Jo ātrāk sāksi pieņemt pārmaiņas un pielāgoties, jo labāk tev pašai!

Pārstāj uztraukties par to, ko domā citi cilvēki

Pastāv pietiekoši liela iespējamība, ka cilvēki, kas uz šo dienu ir tev svarīgi un kuru viedoklis tev daudz nozīmē, pēc pieciem gadiem vairs nebūs tavā redzeslokā. Tā pasaule ir iekārtota. Cilvēki pieaug, izšķiras vai aizceļo un to vietā nāk jauni cilvēki, kuri iemanto īpašu vietu tavā dzīvē un sirdī. Viedokļi, ko cilvēki pauž ik dienu ietekmē tevi tikai tik daudz, cik vien tu pati to atļauj. Iemācies pieņemt sevi tādu kāda tu esi, jo ātrāk tev izdosies to īstenot, jo ātrāk tu atbrīvosi sevi no citu cilvēku uzmācīgajiem viedokļiem.

Esi godīga

Godīgums ir kā zobens, kuram abi gali ir asi. Lai cik nozīmīgi ir būt godīgai pret apkārtējiem, vēl būtiskāk ir būt godīgai attiecībās pašai pret sevi. Iespējams, tu spēsi piemānīt cilvēkus ar kuriem tu kontaktējies, taču dienas beigās tā būs balstiņa tavā galvā, kas zina, ka neesi bijusi atklāta pati pret sevi. Uzticība ir būtisks elements jebkāda veida attiecībās, ja tā tiek lauzta, atgūt tās sākotnējo formu vairs nav iespējams.

Piedomā par savu veselību

Reti kurš astoņpadsmit gadus vecs jaunietis aizdomājas par ko tik būtisku kā paša veselība, protams, izņemot gadījumus, kad ar veselību radušās problēmas jau priekšlaicīgi. Par savu veselību jāsāk rūpēties laicīgi, jāpieņem pareizi lēmumi, veidojot savu ikdienas ēdienkarti un jāattīsta veselīgi ieradumi, kas tiek turpināti visa mūža garumā. Rūpes par veselību ir ieguldījums tavā nākotnē. Sāc laicīgi!

Dzīve nav datorspēle, kurā tev ir dotas 3 dzīvības

‘’Ar mani taču nekas nenotiks, neuztraucies’’ – šādas un līdzīgas frāzes bieži izskan no pusaudžu mutes. Nekas mūs nespēj aizskart šai pasaulē - tā mēdz domāt jaunieši. Taču realitātē neviens nav pasargāts. Ir krasa robeža starp izvēli izdzīvot aizraujošu dzīvi vai dzīvot pārgalvīgi – to apgalvo puiši, kas nopelna sev iztiku, strādājot bīstamos apstākļos. Ar laiku dzīves pieredze pamācīs, ka visam, kam pieķeramies, ir un būs sekas.

Pievērs uzmanību saviem tēriņiem

No visa iepriekš minētā, šis iespējams ir pats svarīgākais ieteikums 18-padsmitgadniecei. Kamēr vēl esam jauni un studējam, lielāko daļu maksājumu, kā piemēram, apkures un elektrības rēķinus, pārtikas iepirkumu un īres maksājumus nosedz vecāki. Dzīvojot vecāku azotē, ir ārkārtīgi viegli krist kārdinājumā un savas personīgās finanses izšķērdēt nepārdomātos pirkumos. Taču ar laiku tas var kļūt par nelāgu ieradumu, kas piebiedrosies dzīvē arī turpmākajos gados un negatīvi ietekmēs dzīves kvalitāti, kad gadiem ejot, krietni pavairosies pienākumi, atbildība un maksājumi.

Patiesībā, veidojot šo sarakstu, es nonācu pie secinājuma, ka man nemaz nav nepieciešama laika mašīna. Mums katram vajadzētu piedomāt par savu rīcību dienu no dienas un ik pa laikam atkārtot ikvienu no šīm 10 pamācībām. Tad jau sanāk, ka beidzot varu atmest ar roku tās laika mašīnas būvniecībai.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!