Ir nosauktas 5 galvenās kontrindikācijas potēšanai pret koronavīrusu

Ir nosauktas 5 galvenās kontrindikācijas potēšanai pret koronavīrusu

Piecas galvenās kontrindikācijas vakcinācijai ir nosaukusi Džordža Meisona universitātes Sistēmiskās bioloģijas skolas (ASV) profesore Anča Baranova.

Tātad: vakcinēšanu nedrīkst veikt pie ARVI, pozitīva koronavīrusa testa, postkovida stāvokļa, pie IgM antivielu klātbūtnes un smagām saslimšanām.

Ja asinīs ir atrasts imunoglobulīns M, tas liecina par to, ka organismā turpina veidoties imūnā atbilde, skaidro profesore. T.I., cilvēks atrodas kontaktā ar vīrusus, pat ja PCR tests ir negatīvs. Iespējams, ka vīruss vienkārši ‘’paslēpies’’, piemēram, zarnu traktā vai kaut kur citur. Šo stāvokli sauc par persistenci, stāsta Anča Baranova.

Par postkovida stāvokli bioloģe nosauca organismā esošās antivielas IgG, bez IgM. Pie IgG klātbūtnes vakcinēt nav jēgas, poti labāk atlikt.

Pie kontrindikācijām profesore pieskaita arī tādas smagas saslimšanas, kā imunosupresija un izkaisītā skleroze. Šajos gadījumos pacientam ir jākonsultējas ar savu ārstējošo ārstu.

Piemēram, vakcīnas “Sputnik V’’ instrukcijā ir brīdinājums slimniekiem ar ļaundabīgajiem veidojumiem, viņiem preparātu neiesaka. Brīdinājums ir saistīts ar nepietiekamu informāciju par vakcīnas iedarbību uz onkopacientiem (imūnās sistēmas stimulēšana var provocēt slimības paasināšanos).

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!