Vistas šašliks bekonā ar dārzeņiem

Vistas šašliks bekonā ar dārzeņiem

Ja ar šašliku cepšanu nekādi neizdodas izrauties pie dabas, vienmēr paturēsim rezervē kādas pannā cepamo šašliku receptes. Šoreiz kraukšķīgumam un aromātam samarinētos vistas gaļas gabaliņus ietīsim bekona šķēlītēs.

SASTĀVDAĻAS:

Izmantosim 600 gramus vistas krūtiņas fileju, 3 dažādu krāsu paprikas, 1 lielāku burkānu, 3 sīpolus, sāli, piparus un 9-12 bekona šķēles. Marinādi gatavosim no 6 karotēm citrona sulas, 8 karotēm olīveļļas, 2 tējkarotēm karija un 3 ķiploka daiviņām. Mērcīti gatavosim no 4 karotēm balzama etiķa un 4 karotēm cukura, bet cepšanai izmantosim 8 karotes augu vai olīveļļas.

PAGATAVOŠANA:

Marinādei bļodiņā lejam olīveļļu un citrona sulu, piespiežam ķiplokus, pievienojam kariju, visu kārtīgi samaisām , ievietojam bļodiņā šašlikam piemērotos gabaliņos ( vēlams 9 vai 12 aptuveni vienādus gabaliņus) sagrieztu vistas gaļu, kārtīgi apmaisām un ļaujam aptuveni 1 stundu pamarinēties.
Burkānu sagriežam ripiņās , beram katliņā ar verdošu ūdeni un novārām 3-4 minūtes. Pēc tam gaļu izņemam no bļodiņas, nedaudz apsusinām uz dvieļa , katru gabaliņu ietinam bekona loksnītē, spraužam uz koka iesmiņa un secīgi saspraužam arī pa paprikas gabaliņam, burkāna un sīpola ripiņai. Optimāli uz katra iesmiņa vajadzētu izvietot pa 3 gaļas gabaliņiem.
Sagatavoto pārkaisām ar sāli , pipariem un pannā uzkarsēta olīveļļā cepam līdz gatavībai , procesa gaitā pagrozot un aplaistot ar atlikušo marinādi. Paralēli novāram mērci – mazā ķipītī uzkarsējam balzama etiķi un iemaisām tajā cukuru, kamēr masa pietiekoši sabiezē. Pasniedzot šašliku galdā , pārlejam to ar mērci.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!