Viss par aukstumpumpām
Ārīgi:
Centies to neaiztikt, lai neizplatītu infekciju uz citām ķermeņa zonām, - jā, aukstumpumpas metas arī citur! Vislabāk palīdz aptieku speciālās ziedes tieši šim nolūkam, bet ja nav, var izlīdzēties ar kliņģerīšu tinktūru, propolisu spirtā, kalanhojes lapu, arī zobu pastu – tas viss samazina niezi un nepatīkamo sajūtu. Lieto vates kociņu, lai nepieskartos pumpai!.
Labs pretvīrusu ( jo aukstumpumpas izraisītājs ir herpes vīruss) līdzeklis ir baltegles eļļa, ko ik pēc divām stundām klāj uz herpes bojātās ādas. Melnās tējas komprese noņems nepatīkamo kņudēšanas sajūtu – īpaši aukstumpumpas veidošanās sākumā: melnās tējas paciņu izņem no krūzītes, nedaudz atvēsini un pieliec pie bojājuma vietas uz piecām līdz sešām minūtēm. Izsitumu veidošanās laikā, kā arī, kad ir pūslīši, uzklāj Austrālijas tējas koka eļļu trīs reizes dienā.
Iekšķīgi:
Dzer tējas! Samaisi kadiķogas ( vienu daļu), melises lapas ( trīs daļas), ievziedus ( trīs daļas). Vienu tējkaroti maisījuma uzvāra vienā glazē ūdens. Uzvāri kumelīšu ziedus ( viena tējkaroti uz glāzi ūdens), izkās un pievieno vienu tējkaroti propolisa 10% spirta uzlējumu. Visu samaisi un dzer trīs līdz četras dienas pa divām reizēm dienā. Ar uzlējumu vari ieziest arī izsitumus.
Stiprini imunitāti:
Uzņem iekšķīgi enzīmu preperātus, multivitamīnus, C vitamīnu, ehinācijas ekstraktu, bišu māšu peru pieniņu.
Ievēro:
Ja ir aukstumpumpas, atsakies no treknas, saldas, sāļas un skābas pārtikas, zemesriekstiem, šokolādes, rozīnēm un alus. Uzrturā vairāk lieto piena produktus, gaļu, olas, zivis, pākšaugus, augļus, zaļumus, vārītus kartupeļus, svaigi spiestas sulas un dienā izdzer ne mazāk par pusotra litra tīra ūdens.
SVARĪGI:
Aukstumpumpa ir lipīga visās attīstības stadijās, bet īpaši bīstama – pirmajās pāris dienās no izsitumu parādīšanās brīža.