Septiņas pazīmes, kuras norāda uz to, ka tu lieto pārāk daudz cukura. Organisms sūta signālus

Septiņas pazīmes, kuras norāda uz to, ka tu lieto pārāk daudz cukura. Organisms sūta signālus

Saka, ka cukurs ir baltā nāve. Tas tiešām tiek uzskatīts par vienu no viskaitīgākajām vielām. Kolīdz tā līmenis asinīs kļūst pārāk augsts, tas var izsaukt cukura diabētu un citas nopietnas veselības problēmas: sirds – asinsvadu slimības, nieru darbības traucējumus un pat insultu.

Neatkarīgi no tā, vai tu slimo ar cukura diabētu vai nē, cukura patēriņš ir jākontrolē vienmēr. Organisms sūta signālus, tiklīdz parādās kādas problēmas. Un ir septiņas pazīmes, ka tu lieto pārāk daudz cukura.

PASTĀVĪGA BADA SAJŪTA

Ja tu ikdienā lieto pārāk daudz cukuru saturošu produktu, glikozes līmenis asinīs krietni paaugstinās. Tas noved pie tā, ka glikoze neiekļūst šūnās. Gala rezultātā organisms neuzņem pietiekamu enerģijas daudzumu un prasa ēst. Un tas var novest ne tikai pie diabēta bet arī pie aptaukošanās problēmām.

PASTĀVĪGS NOGURUMS

Te ir līdzīga situācija kā ar bada sajūtu. Ja ir augsts cukura līmenis asinīs, organisms nespēj pareizi uzglabāt un pārstrādāt glikozi. Tā rezultātā tu jūties ne tikai izsalcis bet arī noguris.

BIEŽA URINĒŠANA

Nieres nespēj normāli pārstrādāt šķidrumu, ja cukura līmenis asinīs ir augsts. Tāpēc organisms šķīdina asinis ar intracelulāro šķidrumu, un tas savukārt noved pie biežas urinēšanas.

INFEKCIJAS SLIMĪBAS

Augsts cukura līmenis asinīs rada labvēlīgu vidi priekš baktēriju un raugu vairošanās. Urīnceļu infekcijas var piemeklēt kā vīriešus tā sievietes. Bet tieši sievietēm tās ir sastopamas biežāk, ja ir paaugstināts cukura līmenis.

SAUSA MUTE

Izteikta slāpju sajūta un sausa mute ir pazīmes, ka tu lieto pārāk daudz cukura. Tas noved pie organisma atūdeņošanās. Ūdens balanss organismā ir jāatjauno, bet tam jāizvēlas cukuru nesaturoši dzērieni. Ideāli – negāzēts ūdens.

SAUSA ĀDA

Sausa un niezoša āda – vēl divas pazīmes, ka cukurs tiek lietots pārāk daudz. Starp citu, ādas nieze var būt fons visam jau augšminētajam. Tā, ka ja esi ievērojis kādu no šīm pazīmēm un arī āda sākusi niezēt, labāk nodot analīzes, lai noskaidrotu cukura līmeni asinīs.

PROBLĒMAS AR KONCENTRĒŠANOS

Kā jau iepriekš minējām, paaugstināts cukura līmenis traucē glikozei veikt savu darbību mūsu organismā. Tā nevar piekļūt arī galvas smadzeņu šūnām. Tāpēc cilvēks ar grūtībām pieņem ātrus lēmumus un ilgi domā. Kontrolē produktus, kurus lieto ikdienā un kuri satur daudz cukura. Tā tu pasargāsi sevi no daudzām problēmām. Un, ja tev ir tūska, vajadzētu minimizēt arī sāls patēriņu savā ēdienkartē.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!