Vienkārši tautas līdzekļi palīdzēs pret vēdera pūšanos un samazinās vidukli.
Ir vienkārši līdzekļi ātrai un efektīvai meteorisma likvidēšanai, un jūs varat tos iemācīties pielietot. Taču galvenais līdzeklis, kā izvairīties no gāzu uzkrāšanās zarnās, ir – iemācīties pareizi ēst.
Organisms ik dienas “saražo” gāzes mūsu zarnās, daļa no kurām atbrīvojas caur taisno zarnu un daļa reabsorbējas organismā.
Meteorisms – anomāla šo gāzu uzkrāšanās, kas dažreiz izpaužas kā vēdera dobuma tūska un sāpes, kuras izraisa gāzu uzkrāšanās resnajā zarnā.
Visizplatītākie meteorisma veidi:
- nepanesība'});">Laktozes nepanesība.
- Pārtikā lietotu produktu, tādu kā pākšaugi (pupiņas, zirņi, lēcas, turku zirņi), brokoļi, rožkāposti, galviņkāposti, ziedkāposti, sīpoli, nepanesība, kuri ģenerē pārlieku daudz gāzu.
- Pārēšanās tāpat provocē lieku gāzu veidošanos, jo kuņģis un zarnu trakts netiek galā ar lielo ēdiena daudzumu.
- Nepareiza pārtikas sakošļāšana. Lielos ēdiena gabalus organismam ir grūti “sagremot” un tas prasa vairāk laika fermentācijas procesam.
- Košļājamā gumija, smēķēšana un gāzēti dzērieni tāpat vecina vēdera uzpūšanos.
- Nātrija bikarbonāta lietošana kuņģa problēmu gadījumā arī veicina pastiprinātu gāzu veidošanos.
- Trauksme un stress arī provocē pastiprinātu gāzu veidošanos.
- Daži medikamenti, tādi kā caurejas līdzekļi, zāles holesterīna līmeņa pazemināšanai un trankvilizatori var veicināt meteorismu.
Tautas līdzekļi vēdera pūšanās mazināšanai.
Atbrīvojiet pākšaugus no vielām, kuras veicina pastiprinātu gāzu izdalīšanos, izmantojot tējkaroti ingvera pulvera. Tas jāpieliek aukstam ūdenim un tajā jāliek izvēlētie pākšaugi. Tad viss jāuzvāra un jāatstāj uz vienu stundu nostāvēties. Tad pupas vai zirņus gatavo kā parasti.
Dzeriet atšķaidītu citronu sulu vai maisījumu, kas sastāv no divām tējkarotēm ābolu etiķa un divām tējkarotēm medus, kas iemaisītas glāzē silta ūdens.
Apēdiet 2 – 3 sinepju sēklu graudiņus un uzdzeriet glāzi silta ūdens. Dariet to pirms brokastīm. Palieliniet sinepju graudiņu skaitu pa vienam katru dienu līdz 12 graudiņiem. Kad gāzu veidošanās tiks kontrolēta, sinepju graudiņu lietošanu pakāpeniski samaziniet līdz vienam vai diviem katru dienu.
Lai atvieglotu sāpes, kuras izraisa spēcīga vēdera uzpūšanās, uz vēdera liekat siltu termoforu.
Pagatavojiet kompresi no silta ūdens un konjaka vai kliņģerīšu tinktūras ar šķipsniņu jūras sāls. Liekat to uz vēdera uz 30 – 40 minūtēm. Šis līdzeklis tāpat palīdz noņemt sāpes, kuras izraisa gāzu uzkrāšanās.
Tējas, kas nomierina sakairinātas zarnas.
Dzeriet zāļu tējas, kurām pievienots kardamons, kumelītes, kanēlis vai krustnagliņas, kas stimulē gremošanu, samazina baktēriju skaitu, kas izraisa pūšanas procesus un pastiprinātu gāzu izdalīšanos.
Iesaka izdzert vienu tasi tējas pēc ēšanas. Uz 1 litru karsta ūdens ņem 1 tējkaroti fenheļa sēklu.
Liekat 1 tējkaroti oregano un melisas tasē karsta ūdens. Ļaujiet nostāvēties 6 – 10 minūtes. Dzerat pēc ēšanas. Saldinātājs nav jāpievieno, jo garša ir ļoti patīkama.
Vāriet gabaliņu selerijas saknes vai dažus selerijas zaļos zariņus puslitrā ūdens 1 – 3 minūtes. Iesaka dzert 100 ml pirms katras ēdienreizes.
Piecas minūtes vāriet 1 tējkaroti timiāna 500 ml ūdens. Iesaka dzert 100 ml dienā. Ja ir vēlēšanās, var pievienot 1 tējkaroti medus.
Lietojiet šos līdzekļus, lai novērstu vēdera pūšanos. Tie palīdzēs jums izskatīties labāk un justies slaidāk, samazinās vidukļa un vēdera apjomu.