Dažādi
Vēlies, tici, saņem...
Ilgojies pēc mājas jūras krastā, pēc kuplas ģimenes vai gribi, lai tava seja grezno žurnālu vākus? Nav nekā vienkāršāka – neatlaidīgi domā par to un viss piepildīsies!
Šķirotās atmiņas
Viens no skaidrojumiem, kāpēc tik daudz cilvēki tic domu spējai materializēties reālos notikumos un priekšmetos, esot atmiņu šķirošana. Proti, uzzinot, ka pastāv šāda teorija ( kustība, doma, ideja, ticība – sauciet, kā vēlaties ), ik viens it kā saņem impulsu peronīgajā dzīves gājumā atrast tieši šādu pieredzi – ka vēlamais ir piepildījies. Lielākoties tas arī izdodas! Toties gadījumi, kad ar mums negaidot noticis kas pilnīgi necerēts, negaidīts vai nevēlams, no atmiņas dzīlēm tad „neuzpeld”.
Gribi māju pie ezera? Sāc rīkoties!
- Izveido savu vēlmju karti – izgriez mājas attēlu, ielīmē to ainavā ar ezeru un kolāžu novieto redzamā vietā.
- Runā un rīkojies saskaņā ar savu sapni. Saki : „tad, kad man būs mājiņa ezera krastā”, nevis : „man jau laikam mājiņas ezera krastā nebūs līdz pat sirmam vecumam!”.
- Izdomā, kā izskatīsies māja – cik stāvu tai būs, kādā krāsā būs sienas, vai jumts būs dakstiņu vai skārda, vai ap to būs dārzs.
- Lasi izdevumus par būvniecību, noskaidro, kas ir aktuālākies, piemērotākie būvniecības un apdares materiāli.
- Regulāri pēti nekustāmā īpašuma pārdošanas sludinājumus – vai netiek piedāvātas ēkas, kas atbilst tavam sapnim.
- Apmeklē pārdošanā esošos nekustamos īpašumus, kas saskan ar tavām vēlmēm – ieej mājā, izstaigā to, iejūties, iedomājies, ka tu tajā jau dzīvo. Iespējams, ka kādu dienu tā arī notiks.
- Neļaujies pesimismam, ja pagājis jau pusgads, bet tu vēl mitinies daudzstāvu blokmājā pilsētas mikrorajonā.
Vai jauna reliģija?
- ASV filma „The Sekret” ieguva milzu popularitāti – jo īpaši pēc tam, kad tika apspriesta slavenajā Opras Vinfrijas šovā ( pie tam ne vienā vien ). Par filmu telekanālā „CNN” savā vakara interviju programmā izvēlējās runāt arī Lerijs Kings, tiesa, aplūkot jauno kultu no ierasti kritiska leņķa. Pateicoties modernajām tehnoloģijām, kā arī tik populārai interneta vietnei „You Tube”, filmu skatās arī Japānā, Krievijā, Eiropas valstīs, kā arī Latvijā.
- Lai gan pozitīvā domāšana, šķiet, nevianm nekā ļauna nevar nodarīt, filma izpelnījusies arī veselu gūzmu kritikas. Rietumu presē tai pārmesta atsaukšanās uz kvantu fizikas likumiem, kam ar domu materializēšanos esot visai maz sakara. Tadējādi autorus kritizē par neeksistejošas pseidozinātnes popularizēšanu „pseidodokumentālā” veidā ( filma uzņemta attainojot it kā reāli notikušus notikumus ).
- Otrs daudz apspriests jautājums par un ap „ The Sekret” ir tās pārlieku materiālistiskā pieeja : priekšplānā izvirzīta tiekšanās pēc taustāmiem labumierm, nevis mīlestības, veselības, izglītības vai miera. Aptaujātie filmas fani tam nekavejoties atrod attaisnojumu – attainot materiālas lietas ir vienkāršāk, nekā apstraktas, lenta veidota tā, lai būtu saprotama daudziem.
- Trešais jautajums, uz kuru nav atbildes – ja domas materializējas, kurš ir tas, kurš tik neatlaidīgi vēlas, lai pasaulē būtu karš, bads un tik daudz citu nelaimju?