10 fakti par jūsu smadzenēm, kas pierāda, ka jūs varat sasniegt jebko, ko jūs vēlaties
Sarežģītākā un neparastākā lieta, kas mums cilvēkiem ir, ir mūsu smadzenes. Tāpēc mums jāapzinās fakts, ka, pareizi izmantojot visas mūsu smadzeņu iespējas, mēs varam sasniegt un paveikt visu, ko vien vēlamies. Tas var notikt tikai tad, ja mēs saprotam visus smadzeņu darbības veidus un izmantojam tos savā labā.
Šeit ir 10 vissvarīgākie smadzeņu fakti, kas palīdzēs jums saprast, kā darbojas smadzenes:
1. Mūsu smadzenes neatšķir iztēli un realitāti
Zinot to, ka mūsu smadzenes nespēj atšķirt to, kas ir reāls, un to, kas nav, mēs beidzot varam saprast, kā placebo efekts darbojas uz mūsu ķermeni kā īstas zāles. Vai, piemēram, tāpēc cilvēki, kuri mēdz redzēt pasauli caur rozā brillēm, vienmēr ir laimīgāki nekā citi, kuri ir skeptiskāki un reālistiskāki.
2. Mūsu smadzenes nenogurst no garīgas domāšanas
Asins plūsma caur smadzenēm nemainās visu smadzeņu aktīvā darba laiku. Līdz ar to smadzeņu noguruma sajūta, ko mēs varam piedzīvot, ir tikai emocionāla. Šī sajūta nav rādītājs, ka mūsu smadzenes ir nogurušas. Tomēr vēnu asinis ievērojami mainās cilvēkam, kurš ir strādājis visu dienu.
3. Mūsu smadzenes darbojas automātiski
Lielāko daļu laika puse no mūsu domām, kuras mēs piedzīvojam visas dienas garumā, ir tikai mūsu iepriekšējās dienas domu rezultāts. Tas ir galvenais iemesls, kāpēc pesimistiem ir tik grūti mainīt dzīves uztveri. Šīs problēmas risinājums ir tāds, ka pesimistiem vajadzētu “iztīrīt” smadzenes burtiski un domāt vairāk pozitīvu domu.
4. Mūsu smadzeņu domas kļūst par mūsu vizuālo realitāti
Citiem vārdiem sakot, mums ir tendence redzēt to, par ko mēs šobrīd domājam. Tādā veidā mūsu domas kļūst par mūsu realitāti dzīvē. Piemēram, ja mēs vēlamies apprecēties un radīt bērnus, mēs visur redzēsim bērnus un dzirdēsim kāzu zvanus. Tātad mūsu domu kvalitāte ir būtiska mūsu dzīves kvalitātei.
5. Tāpat kā mūsu muskuļus, arī smadzenes ir jātrenē
Mūsu smadzenes ir vitāli svarīgs orgāns, un tām nepieciešama tāda pati attieksme un vingrinājumi, kādus mēs piešķiram muskuļiem. Lai tās pareizi darbotos, tās ir jāapmāca un jāīsteno. Mums ir dažādi smadzeņu trenēšanas veidi, piemēram: jaunu lietu mācīšanās, lasīšana, pastaigas dabā, sportošana, gulēšana, veselīgs uzturs, dejas, jaunu vietu apmeklēšana, tetris spēlēšana utt.
6. Mūsu smadzenes vienmēr ir aktīvas
Mūsu smadzenes nekad neguļ. Patiesībā, kad mēs guļam, mūsu smadzenes šajā stāvoklī ir visaktīvākās - daudz vairāk nekā dienas laikā.
7. Mūsu smadzenēm ik pa brīdim ir jāizslēdzas
Lai mēs iztīrītu galvu un atlaistu vaļā negatīvās doms, kas mums varētu rasties, ir ļoti svarīgi laiku pa laikam “atslēgt smadzenes” un no visa atpūsties. Šī darbība atjauno mūsu enerģiju un stiprina mūsu imūnsistēmu. Visefektīvākais veids, kā “izslēgt smadzenes”, ir “aktīvās atpūtas” stāvoklis. Tas patiešām palīdz mūsu smadzenēm.
8. Mūsu spēja aizmirst saglabā mūsu smadzenes un nervu sistēmu spēcīgu un elastīgu
Mūsu smadzeņu atmiņa nav neierobežota. Tātad, mums jāatbrīvojas no dažām vecām domām un atmiņām, lai atbrīvotu vietu jaunām. Ja vēlaties izvēlēties, kuras atmiņas tiks saglabātas un kuras nē - vienmēr varat mēģināt biežāk interpretēt situāciju un atmiņu savā galvā, kuru vēlaties saglabāt.
9. Mūsu smadzenes nevar izjust sāpes
Pat ja mūsu smadzenes spēj reaģēt uz sāpēm - tās ir imūnas pret sāpju sajūtu. Tas ir saistīts ar nepieciešamo receptoru trūkumu ap smadzenēm. Tomēr tas neietver nervus, asinsvadus un audus, kas ieskauj smadzenes.
10. Mēs spējam mainīt savas smadzenes
Katra jauna darbība, ko mēs īstenojam un kurā mēs iesaistāmies, rada jaunus neironu savienojumus ar mūsu smadzenēm. Paturot to prātā, mums pilnībā jāsazinās ar savu apziņu, lai kontrolētu savas domas un līdz ar to arī dzīvi. Piemēram, ja mēs vēlamies sasniegt kādu mērķi, palīdz tas, ja mēs katru dienu sākam atkārtot frāzi: “Man tas izdosies.” Tas dod mūsu smadzenēm iespēju palīdzēt mums sasniegt mūsu sapņus.
Noslēgumā varētu būt taisnība teicienam - “Par ko tu domā, to arī panāksi.”