Vai zināji, ka sievai jāguļ vīram labajā pusē? Svarīgi un noderīgi!

Vai zināji, ka sievai jāguļ vīram labajā pusē? Svarīgi un noderīgi!

Ievācoties jaunajā dzīvoklī mēs nopirkām lielu divguļamo gultu. Vīrs nolēma, ka man jāguļ viņam labajā pusē. Llikās, ka kreisajā pusē man būs ērtāk, jo blakus bija nakts galdiņš ar grāmatām. Vai tiešām tas ir tik svarīgi, kurā pusē jāguļ laulātajiem?

Nolēmu atrast atbildi uz šo jautājumu.

Laulātie guļamistabā

Ticējumi

Laulāto dzīve ir smalka dvēseles sfēra, kas pilna ticējumu. Uzskata, ka no tā, kā vīrs un sieva guļ guļamistabā ir atkarīga viņu laime un laulība. Mūsu senči uzskatīja, ka sievai noteikti jāguļ vīram labajā pusē. Viņi domāja, ka labajā pusē jābūt tam, kuram viņš uzticas visvairāk. Tieši tā arī radies teiciens „labā roka”, kas nozīmē uzticamu un drošu palīgu.

Un vēl labā roka senču izpratnē bija taisnības un atklātības simbols.

Pēc etiķetes sveicinās ar labo roku, parādot cilvēkam savus labos nodomus. Kreisā roka tika uzskatīta par viltus un melu simbolu. Tāpēc vīrietis, kurš vēlējās novērst sievas krāpšanu, vienmēr gulēja sievai kreisajā pusē.

Pēc citiem principiem, arī sievietei ir jāguļ vīram labajā pusē. Labā puse – sievietes būtība, viņas unikālā enerģija. Tāpēc, guļot kreisajā pusē, viņa it kā slāpē to. Japānā un Ķīnā senatnē uzskatīja, ja sieviete guļ kreisajā pusē, tad viņai dzīvē būs daudz izaicinājumu.

Savukārt baznīcā laulību laikā līgavai jāstāv vīram kreisajā pusē. Pēc tradīcijas pa kreisi atrodas Jaunavas Marijas tēls, pa labi – Jēzus Kristus. Tāpēc arī laulības dzīvē sievai vienmēr jābūt vīram kreisajā pusē.

Evolucionārā psiholoģija

Simtiem gadu laikā abu dzimumu cilvēkiem veidojās ķermeņa cīņas un uzticēšanās puse. Vīriešiem labā puse ir cīņas puse. Tāpēc, ja vīrs apguļas tev labajā pusē, viņš tev īpaši neuzticas.

Ideālajā variantā laulātie viens pret otru apguļas ar uzticēšanās pusi. Tā viņi izveido vienu veselo: nebaidās būt ievainoti no partnera puses, bet cīņas puse tiek atstāta pret apkārtējo pasauli.

Senatnē pa kreisi no sievietes vienmēr atradās šūpulītis ar bērniem. Ar kreiso roku mātei jāšūpo bērniņš šūpulī, bet ar labo roku jāpieskaras vīram. Jā, arī tagad sieviete, kura vīru uztver kā lielu bērnu, apzināti apguļas vīram kreisajā pusē. Tas samaisa pilnības enerģētiku ģimenē un noved pie domstarpībām.

Ko saka grāmatas?

Konkrēti nenorāda, kurā pusē kuram no laulātajiem jāguļ. Galvenais ir veselīgs miegs. Ja tu guli uz sāna, tad labāk gulies uz labo sānu, lai svars nespiestu sirdi. Tu biežāk guli uz vēdera vai muguras? Tad izvēlies tādu stāvokli, lai mazāk traucētu laulātajam blakus.

Katra paša ziņā ir, vai uzticēties ticējumiem. Mēs ar vīru norunājām: guļam tā, kā mums ērtāk. Atlika vien vienoties, kurš gatavos brokastis. Kurā gultas pusē guli tu?

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!