Uzmanību: šī nav nezāle! Ja ieraugi to savā dārzā, naizrauj to!

Uzmanību: šī nav nezāle! Ja ieraugi to savā dārzā, naizrauj to!

Dārza portulaka jeb dārzeņu portulaka parasti tiek uzskatīta par parastu nezāli, cilvēkiem nemaz nenojaušot, ka šim augam piemīt veselību veicinošas īpašības. Portulaka ir skaists augs ar dzelteniem ziediem, kas ir nācis no Indijas un Persijas, bet šobrīd ir sasopams gan tropu gan mērenajā joslā. Šis augs ir ļoti izturīgs, tas spēj augt gandrīz jebkur. Tas satur gan Omega-3 taukskābes, šķiedrvielas, vitamīnu A, vitamīnu C, vitamīnu B, dzelzi, magniju, kalciju, kalciju un citas vielas.

Kālijs un Omega-3 taukskābes uzlabo sirds veselību, pazemina asinsspiedienu un samazina sliktā holesterīna daudzumu asinīs. Šo augu uzskata arī par vērtīgu svara samazināšanai. Ķīniešu medicīnā Portulaku izmanto gastroenteroloģisku problēmu gadījumos.

Portulakas sastāvā esošās vielas arī spēj uzlabot kaulu stiprumu un pat pasargāt no osteoporozes. Dārza portulaku izmanto medicīnā pret vēdera uzpūšanos un bezmiegu, kā arī kulinārijā kā garšaugu, ko mēdz pievienot dažādām mērcēm, vīniem, makaroniem, biezpienam, gaļas ēdieniem, zupām un citur, vēstīts vietnē Wikipedia.org, tāpēc, nākamreiz, kad redzēsi to savā dārzā – pamēģini to nevis izraut, bet pagatavot!

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!