Vai Tu mazgā matus katru dienu? 10 ieteikumi kā to pārstāt!

Vai Tu mazgā matus katru dienu? 10 ieteikumi kā to pārstāt!
Ļoti daudzas sievietes skaistuma nolūkos matus mazgā katru dienu, taču trihologi brīdina, ka šāds ieradums var atstāt nepatīkamas sekas uz jūsu matiem.

Pašiem matiem nav savi asins kapilāri, tādēļ tie spēj iegūt barības vielas tikai un vienīgi ādas dziedzeru ražoto sekrēciju veidā. Katru dienu ar šampūnu jūs šīs sekrēcijas gluži vienkārši nomazgājat nost, tādā veidā liedzot iespēju saviem matiem iegūt tiem nepieciešamās barības vielas. Tām dāmām, kurām ir sausa galvas āda, bieža matu mazgāšana var izraisīt arī blaugznas.

Kādēļ mati ātri kļūst taukaini? Lai arī cik dīvaini tas neizklausītos, pat tiem, kam ir taukains matu tips, nav ieteicams katru dienu mazgāt matus, jo tādā veidā tiek nomazgāt matu aizsargslānis, kas mudina tauku dziedzerus ražot aizvien vairāk un vairāk tauku. Ja vēlaties, lai jūsu mati nebūtu tik bieži taukaini, ņemiet vērā šo pieredzējušo ārstu ieteikumus:
  • Pakāpeniski palieliniet intervālu starp matu mazgāšanas reizēm. Centieties matus salikt astē vai bizē, lai neredzētu tik traki to, cik mati ir taukaini (taču ņemiet vērā, ka to darīt nepieciešams tikai sākumā un neilgu laiku, lai neradītu bojājumus saviem matiem). Nepadodieties arī sausā šampūna vilinājumam!
  • Centieties pēc iespējas mazāk aiztikt savus matus, turklāt arī nemitīga matu pārtaisīšana tiem neko labu nedod.
  • Uz kādu laiku atsakieties no matu veidošanas līdzekļiem: matu lakām, putām, želejām utt.
  • Pēc matu mazgāšanas centieties pēc iespējas kārtīgāk no tiem izmazgāt gan šampūnu, gan kondicionieri. Pretējā gadījumā mati izskatīsies netīri un sāks sadalīties jau tās dienas vakarā.

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!