SVARĪGA INFORMĀCIJA: Skolas direktoriem, pedagogiem, vecākiem

SVARĪGA INFORMĀCIJA: Skolas direktoriem, pedagogiem, vecākiem

Sociālajā vietnē "Facebook" kāds vīrietis dalās ar piedzīvoto vakardien, kad ļoti daudzās skolās tika nosūtīta draudu vēstule. Vīrietis dalās savās domās par notiekošo un lūdz ikvienu aizdomāties par šo situāciju.

Šodien arī mana dēla skola bija starp tām, kur izsludināja evakuāciju spridzināšanas draudu dēļ.

Izskatās, ka kārtējais stulbais jociņš. Labi, ka tā, BET… Ierodoties uz vietas, redzētais lika saprast, ka skolas šādiem pavērsieniem nav gatavas, jeb pareizāk sakot – nav apmācītas. Lai gan neesmu sapieris, bet šo to pēc Kosovas, Irākas un vērojot Ukrainu, par spridzināšanu saprotu. Skolas darbības plāns spridzināšanas draudu gadījumā izskatījās tieši tāpat kā ugunsgrēka situācijās. Pilns pagalms (pulcēšanās vieta) ar bērniem. Papildus tam vecāki ar mašīnām gaida savus bērnus, daļēji nobloķējot kopējo kustību. Pa vidu mēģina iespraukties vēl sabiedriskais transports. Un viņi nav vainīgi, viņi vienkārši nezina...!

Mana iepriekšējo gadu sarakste ar ministrijām vienmēr beigusies ar atbildes nesaņemšanu, tāpēc neceru uz ātru normatīvo aktu izstrādi šādiem gadījumiem. Ierakstīšu šeit pāris ieteikumus primāri pedagogiem, direktoriem, vecākiem. Sapieru jomas speciālisti droši var piekoriģēt.

Sprādzienu neplāno, lai pajokotu, bet lai nogalinātu, ievainotu… Tāpēc NEKAD!!! nedrīkst vienuviet pulcēties liels skaits cilvēku tiešā draudu objekta tuvumā. Kas notiek, ja sprāgstviela ir nevis skolā, bet tieši skolas pagalmā, kur nav nekādu aizsegu sienu / koku? Pat ja pirmais sprādziens ir iekšā, tas var kalpot kā maldinošais, lai visus sapulcētu ārā uz otru-galveno sprādzienu. Tāpēc ejam vismaz krietnu gabalu prom no skolas pagalma, vai aiz kādas citas ēkas. Dažādas klases pulcējas dažādās vietās (tām jābūt jau atrunātām). Dārgie vecāki, mēģiniet laicīgi sazināties jau ar saviem bērniem un sarunāt tikšanos prom no skolas pagalma (ja bērns joprojām ir tur un, protams, saskaņojot ar pedagogu), lai ar savu transportu neveidotu transporta sastrēgumus.

Lai šīs dienas notikumi paliek kā stulbs joks, par ko vainīgās personas saņem atbilstošu sodu.

Avots: Nauris Svika Facebook

Ja patika tev, noteikti patiks arī taviem draugiem. Padalies!

Pievienojies domubiedriem!